wtorek, 11 lutego 2020 14:08

Podtrucie spalinami w zakładzie produkcyjnym

 
Podtrucie spalinami w zakładzie produkcyjnym archiwum redakcji

Jedna osoba trafiła do szpitala z podejrzeniem zatrucia czadem. Do zdarzenia doszło we wtorkowy ranek na terenie jednej z firm w Niewolnie w gminie Trzemeszno.

Do zdarzenia doszło 11 lutego w godzinach rannych. Dwóch pracowników jednej z firm, funkcjonującej w Niewolnie, zaczęło się skarżyć na złe samopoczucie i osłabienie organizmu. Podejrzewając iż przyczyną może być zatrucie tlenkiem węgla, na miejsce wezwano służby, a wszystkie osoby przebywające w zakładzie opuściły budynki. 

Do zdarzenia zadysponowano OSP Trzemeszno i JRG Gniezno. Po dotarciu pierwszego zastępu okazało się, że pomocy wymagali dwaj mężczyźni w wieku 50 i 57 lat. Obu poszkodowanym podano tlen, a następnie przekazano wezwanemu zespołowi ratownictwa medycznego. Starszy z nich został następnie przetransportowany karetką do szpitala w Gnieźnie.

Na miejsce zdarzenia przybyła także policja. Według wstępnych ustaleń przyczyną podtrucia były prawdopodobnie spaliny wózka widłowego, poruszającego się w zamkniętej hali zakładu. Po przewietrzeniu pomieszczeń nie stwierdzono występowania żadnych niebezpiecznych gazów w powietrzu. Sprawę wyjaśniać będzie komisariat policji w Trzemesznie oraz Państwowa Inspekcja Pracy.

1 komentarz

  • Link do komentarza zyga wtorek, 11 lutego 2020 23:28 napisane przez zyga

    Co trzeba mieć w głowie, by pracować w zamkniętym pomieszczeniu z silnikiem spalinowym?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane