środa, 12 lutego 2020 08:34

Podrzucili śmieci - zostali zidentyfikowani

  UM
Podrzucili śmieci - zostali zidentyfikowani źródło: UM

Strażnicy Miejscy wielokrotnie zapowiadali, że nie będzie pobłażania wobec osób, które pomimo obowiązujących przepisów nadal podrzucają odpady gdzie popadnie. Kolejni znalezieni sprawcy ponieśli surową karę.

Straż Miejska w Gnieźnie niemalże w każdym tygodniu ujawnia tzw. dzikie wysypiska śmieci.  Mimo, iż identyfikacja sprawców nie zawsze jest prosta, to funkcjonariusze mają w tym zakresie niemałe sukcesy. Każdorazowo na miejscu wykroczenia, znalezisko jest dokładnie przeszukiwane, aby pozyskać informacje o osobach, które dopuściły się tego haniebnego zachowania, a także są sprawdzane inne możliwości identyfikacji, np. monitoring.

15 stycznia strażnicy ujawnili mocno zanieczyszczony teren na ul. Konopnickiej. Przeszukując worki z odpadami komunalnymi, okazało się, że znajdują się tam również rachunki, wezwania do zapłaty oraz zaadresowane na konkretną firmę koperty. Niezwłoczna kontrola w podanej lokalizacji potwierdziła trop. Właścicielka jednej z firm z centrum miasta została ukarana mandatem 800 zł za podrzucanie śmieci. Zobowiązana została również do spłaty zadłużenia w zakładzie odbierającym śmieci i zawarcia nowej umowy na ich odbiór.

Z kolei 6 lutego, strażnicy miejscy zostali wezwani w związku z podrzuceniem odpadów pod punkt gastronomiczny, znajdujący się przy ulicy Mieszka I. Przeszukanie porzuconych śmieci doprowadziło do zidentyfikowania właściciela śmieci, a tym samym winnego popełnionego wykroczenia, którym okazał się dozorca jednego z pobliskich budynków - został on ukarany 500 zł mandatem. Sprawców wykroczeń zobowiązano także do posprzątania podrzuconych śmieci.

Straż Miejska apeluje o rozsądek i szczegółowe zapoznawanie się z zasadami odbioru odpadów w wyznaczone dni zgodnie z harmonogramem URBIS-u zamieszczonym również na stronie www.urbis.gniezno.pl

8 komentarzy

 • Link do komentarza Ejno czwartek, 13 lutego 2020 09:47 napisane przez Ejno

  Prosze sprawdzic ul.strzelecka i tzw rezerwat zab.

 • Link do komentarza jarom środa, 12 lutego 2020 16:47 napisane przez jarom

  Do rezigiusz.Proszę o przetłumaczenie na język polski zdania "zamieszczaniem pasa drogowego wraz z chodnikiem". Dziękuję

 • Link do komentarza nopisdu środa, 12 lutego 2020 15:48 napisane przez nopisdu

  Straż Miejska - dziki parking ul. Łąkowa.
  -pozostawione stare meble ul. Łąkowa

 • Link do komentarza humanista środa, 12 lutego 2020 12:30 napisane przez humanista

  Pisałem niedawno o śmieciach pozostawionych przez wędkarzy wokół jeziora Piotrowskiego.
  Opiekunem jeziora jest koło pzw Łabiszynek , otrzymałem od koła PZW Łabiszynek informację, że interwencyjne usuną większość odpadków natychmiast, a generalnie posprzatają w kwietniu.
  Oby.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 12 lutego 2020 12:16 napisane przez mieszkaniec

  Co to za firma, która podrzuca śmieci innym i nie płaci ? WSTYD. Proponuję mandaty na kwotę 5000 zł i połowę tego dla osoby która musi te śmieci przewalać.

 • Link do komentarza rezigiusz środa, 12 lutego 2020 10:22 napisane przez rezigiusz

  Może by tak nasza "dzielna" Straż Wiejska zajęła się ""zamieszczaniem pasa drogowego wraz z chodnikiem"przez inwestora przy ul. Cierpięgi czy trzeba to zaanonsować telefonicznie.

  Owszem karanie za porzucenie odpadów tez jest słuszną sprawą ale to pokazuje co będzie się dziać po 1 kwietnia br.

 • Link do komentarza ???????????? środa, 12 lutego 2020 09:26 napisane przez ????????????

  Są przepisy, jest obowiązek, mamy do czynienia z podrzucaniem śmieci. Pytanie - dlaczego tak jest ?

 • Link do komentarza Bartas środa, 12 lutego 2020 08:45 napisane przez Bartas

  800zł kary to faktycznie prawdziwe szaleństwo. Jak to jest surowa kara to ja się nie dziwię, że ludzie wyrzucają śmieci do lasów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane