środa, 11 marca 2020 11:03

Placówki oświatowe zostaną zamknięte

 
Placówki oświatowe zostaną zamknięte archiwum redakcji

Jak poinformowano na konferencji prasowej rządu, od jutra wszystkie placówki oswiatowe, a także muzea i kina mają zostać zamknięte. 

W sprawie aktualnej sytuacji panującej w kraju na bieżąco informacje podają przedstawiciele rządu, szczególnie Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia. W środowe przedpołudnie poinformowano, że podjęta została decyzja o czasowym zamknięciu w całej Polsce placówek oświatowych.

- Mamy obecnie 25., a prawdopodobnie także 26. przypadek zarejestrowany. Chcemy spowolnić maksymalnie możliwość rozprzestrzeniania się wirusa. Dlatego też do opanowania tej sytuacji i łagodnego przebiegu, bo jesteśmy przekonani, o czym mówią eksperci i epidemiolodzy, że wirus będzie się rozprzestrzeniał, potrzebne są nam zdecydowane działania - mówił premier Mateusz Morawiecki. Dalej odniósł się do decyzji, która została podjęta z dniem 11 marca: - Podjęliśmy decyzję o zamknięciu wszystkich placówek oświatowych, a także szkół wyższych na dwa tygodnie, począwszy od poniedziałku, ale już od jutra te placówki będą niedostępne dla procesu edukacyjnego. Powiedział iż szkoły będą jeszcze otwarte w czwartek i piątek, by rodzicom zapewnić opiekę nad dziećmi w tej nagłej i niespodziewanej dla wielu z nich sytuacji.

Od jutra zamknięte mają zostać także teatry, kina i muzea - chodzi o te wydarzenia, które mają gromadzić grupy ludzi, jak spektakle, pokazy kinowe czy wystawy.

O godzinie 15 w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie odbędzie się wspólna konferencja prasowa przedstawicieli Miasta i Powiatu, którzy poinformują o podjętych decyzjach, sytuacji w miejscowym samorządzie oraz pracy lokalnych instytucji publicznych.

2 komentarzy

 • Link do komentarza Zaniepokojony rodzic środa, 11 marca 2020 14:59 napisane przez Zaniepokojony rodzic

  A co ze Specjalnymi Ośrodkami Szkolno - Wychowawczymi??? Według MEN są wyłączeni:
  Zawieszenie zajęć dotyczy przedszkoli, szkół i placówek oświatowych (publicznych i niepublicznych), z wyjątkiem:
  - specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych;
  - młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków
  socjoterapii, specjalnych ośrodków wychowawczych, ośrodków
  rewalidacyjno-wychowawczych;
  - przedszkoli i szkół w podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej;

  Pytam się dlaczego WYJĄTEK??? Bo jesteśmy ??? Odporni inaczej??? Czy gorszego sortu, bo niepełnosprawni!

 • Link do komentarza Tomasz Pawłowski środa, 11 marca 2020 11:18 napisane przez Tomasz Pawłowski

  Brawo panie Premierze.Uczymy się na błędach innych.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane