sobota, 14 marca 2020 12:24

Ujemny wynik u pacjentki, która trafiła do Poznania

 
Ujemny wynik u pacjentki, która trafiła do Poznania archiwum redakcji

88-letnia kobieta, która w miniony, piątkowy wieczór została przetransportowana z Gniezna na oddział zakaźny poznańskiego szpitala, nie ma koronawirusa.

Po kilkunastu godzinach badań, prowadzonych w specjalistycznym laboratorium, uzyskano wynik ujemny - starsza kobieta, która w piątek została w natychmiastowym trybie przetransportowana do szpitala w Poznaniu, nie jest zakażona koronawirusem. Przypomnijmy iż stan kobiety był określany jako ciężki.

W związku z wczorajszym zdarzeniem izolacji poddano dwóch ratowników medycznych oraz lekarkę z Gniezna, którzy mieli kontakt z chorą 88-latką. Od tego momentu przebywali oni w odseparowanym pomieszczeniu, oczekując na wyniki badania starszej kobiety. W momencie uzyskania ujemnego wyniku (co nastąpiło w sobotnie południe) zostali w końcu zwolnieni do domu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane