wtorek, 17 marca 2020 18:13

Siedem zastępów gasiło pożar w Dębnicy

 
Siedem zastępów gasiło pożar w Dębnicy źródło: OSP Kłecko

Do groźnego pożaru doszło we wtorkowe przedpołudnie w Dębnicy w gminie Kłecko, gdzie miał miejsce pożar garażu. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło 17 marca, po godzinie 10. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, wówczas to został zauważony gęsty dym, wydobywający się z budynku garażowego, wykorzystywanego także na cele magazynowo-gospodarcze. 

Na miejsce zdarzenia zadysponowano OSP Kłecko, OSP Ułanowo, OSP Dębnica, OSP Zdziechowa oraz JRG Gniezno - w sumie siedem zastępów. Po dotarciu pierwszego z nich, zastano rozwinięty pożar garażu w zwartej zabudowie, który już przedostawał się na sąsiednie pomieszczenia budynku. 

Działania strażaków polegały na  na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu prądu w budynku i podaniu w sumie 3 prądów wody w natarciu na pożar, w tym jeden od wewnątrz. Ratownicy pracujący w aparatach ochrony dróg oddechowych, sukcesywnie przemieszczali się w kierunku źródła ognia, a równocześnie pracowały dwa wentylatory w celu polepszenia widoczności i zbiciu temperatury w środku.

Akcja strażaków na miejscu trwała w sumie około dwie godziny. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

źródło: OSP Kłecko

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane