piątek, 20 marca 2020 10:42

Odnaleziono monstrancję skradzioną z kościoła w Kędzierzynie

 
Odnaleziono monstrancję skradzioną z kościoła w Kędzierzynie źródło: KPP Gniezno

Kilka dni temu odnaleziono monstrancję, którą kilka tygodni temu skradziono w kościele parafialnym w podgnieźnieńskim Kędzierzynie. Sprawcy wciąż są poszukiwani.

Trzy tygodnie temu informowaliśmy o kradzieży, do jakiej doszło w nocy z czwartku na piątek w Kędzierzynie (gmina Niechanowo). Nieznani sprawcy dokonali włamania do kościoła, w którym dopuścili się profanacji oraz świętokradztwa - z tabernakulum zniknęła monstrancja, kielich mszalny oraz patera. 

Jak się okazało, kilka dni temu policjanci otrzymali informację o odnalezieniu części skradzionych przedmiotów - przy drodze pomiędzy wsią Folwark a Kołaczkowem w gminie Witkowo odnaleziono monstrancję. Uszkodzona, leżała porzucona w rowie melioracyjnym.

Policjanci zwracają się z apelem do osób, które być może wiedzą, gdzie znajdują się pozostałe skradzione przedmioty - funkcjonariusze czekają na kontakt z mundurowymi z Witkowa lub za pośrednictwem adresu e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane