poniedziałek, 23 marca 2020 08:49

Trudny czas, a wody czystej brak

 
Trudny czas, a wody czystej brak zdjęcie nadesłane

W jednej z wsi na terenie gminy Niechanowo od pewnego czasu z kranów leci żółta, niezbyt dobrze pachnąca woda. Sytuacja jest zbyt uciążliwa dla mieszkańców. By się umyć, jeżdżą nawet do rodziny lub znajomych w innych miejscowościach.

Malczewo, niewielka wieś położona w gminie Niechanowo, już nie pierwszy raz boryka się z tym problemem. Tym razem jednak, w obliczu sytuacji, jaka dotknęła wszystkich w całym kraju, jest ona jeszcze większym utrapieniem. 

- Od dłuższego czasu z kranów u wszystkich mieszkańców leci żółta woda, która ma nieprzyjemny zapach. Woda ta nie nadaje się do spożycia czy kąpieli. Żeby zrobić sobie kawę musimy lać wodę ze sklepu w butelkach, moją córeczkę muszę kąpać u rodziny z innych miejscowości, bo po jednej z kąpieli wyszło jej uczulenie na całym ciele - poinformowała nas jedna z mieszkanek Malczewa, która przesłała do nas zdjęcia żółtej, mętnej wody, jaka leci z kranów w tej wsi.

O sprawę na początku zapytaliśmy w Urzędzie Gminy Niechanowo, gdzie usłyszeliśmy, że wodociąg w Malczewie nie podlega samorządowi i jest zarządzany przez Gospodarstwo Rolno-Hodowlane w Żydowie. To pozostałość po dawnym zarządzie nad tego typu obiektami, jakie można spotkać w wielu wsiach, gdzie dawniej funkcjonowały PGR-y. Tymczasem jak nam przekazano w rozmowie telefonicznej z przedstawicielem GRH, przyczyną zanieczyszczenia wody jest konieczność wymiany systemu filtracyjnego w tej wsi. Po jego zużyciu konieczny był zakup żwirków, które odpowiadają za oczyszczanie wody. To zaś ma zostać zrealizowane na dniach i wkrótce - zgodnie z tym, jak nas zapewniono - mieszkańcy mają odzyskać czystą wodę w kranie. 

Jednocześnie też, jak nam przekazano zarówno ze strony GRH, jak i Urzędu Gminy, wodociąg w Malczewie znajduje się w fazie przejmowania przez niechanowski samorząd.

 

5 komentarzy

 • Link do komentarza jola środa, 25 marca 2020 08:07 napisane przez jola

  Dziś zaczęli naprawiać

 • Link do komentarza Mieszkanka wtorek, 24 marca 2020 13:42 napisane przez Mieszkanka

  Za taką wodę nie będziemy płacić!!!

 • Link do komentarza Mieszkanka wtorek, 24 marca 2020 09:35 napisane przez Mieszkanka

  W końcu ktoś się za to wziął. Jak ludzie po pracy mają się normalnie wykąpać, jak i tak leci brudna woda.

 • Link do komentarza Anonim poniedziałek, 23 marca 2020 15:57 napisane przez Anonim

  Przecież była informacja,że bedzie auto dostarczało wodę. Widocznie osoba ktora to zgłosiła ma dużo czasu,także na podjechanie do rodziny tez znajdzie chwilke. Ludzie bez przesady,wiadomo,że za każdym sprzętem czy też urządzeniem trzeba czekac.widocznie w tych czasach więcej osób niepracujących tylko korzystajacy z dóbr państwa i myślą, że wszystko im się odrazu należy

 • Link do komentarza Mieszkaniec poniedziałek, 23 marca 2020 11:02 napisane przez Mieszkaniec

  W końcu może się ktoś za to weźmie bo jak tak można dostarczać do mieszkań taka wodę.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane