piątek, 27 marca 2020 11:21

Sanepid wycofał się z decyzji o zamknięciu targowisk

 

Sytuacja jest dynamiczna, ale decyzje powinny być podejmowane na spokojne - taki wniosek płynie z tego, co się dzieje wokół targowisk na terenie Gniezna. Sanepid wycofał się z wczorajszej decyzji o ich zamknięciu.

Jeszcze dzisiaj rano przekazaliśmy, że handlarze na gnieźnieńskich targowiskach dowiedzieli się, że od soboty nie będą mogli już otworzyć swoich stoisk. Jak zostali poinformowani, Sanepid zdecydował o zamknięciu tego typu obiektów od 28 marca do odwołania z uwagi na obecną sytuację epidemiologiczną. Dla wielu oznaczało to spore problemy, nie tylko finansowe, ale także ze zbyciem posiadanego towaru - zwłaszcza żywności. O tym, że targowiska mają zostać zamknięte, Urząd Miejski został poinformowany przez Sanepid w miniony czwartek, a dzisiaj oficjalna informacja była rozwieszana na targowiskach. 

W tej sprawie jednak nastąpił bardzo szybki zwrot. Jak przekazała nam Joanna Ligierska-Sadło, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego, dzisiaj przed południem (tj. w piątek 27 marca), Magistrat został powiadomiony iż gnieźnieński Sanepid wycofał się z tej decyzji dzień po jej ogłoszeniu.

Jak około godziny 14:00 poinformował nas gnieźnieński Sanepid, zmiany w decyzjach w tej sprawie były powodowane rozporządzeniami wydawanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny, które uległy zmianie w tak krótkim czasie.

9 komentarzy

 • Link do komentarza ekspedientka piątek, 03 kwietnia 2020 00:01 napisane przez ekspedientka

  ad. nina - po to sa SAMy, by człowiek sam sobie wybierał towar. A jak się Paniusi nie podoba taki rodzaj handlu, to niech Paniusia idzie do sklepiku osiedlowego, gdzie będzie z odpowiednią atencją obsłużona przy ladzie.

 • Link do komentarza nina poniedziałek, 30 marca 2020 17:36 napisane przez nina

  Dlaczego w samych i sklepach nie ma lady przy wejściami? Każdy idzie z kartka lub zaplanowanym zakupami wybranych towarów, panie przynoszą do pani która kasuje przy ladzie w wejściu. Panie ekspedientki były by mniej narażone, w sklepie mniej wirusów które osiadają na towarach. Więcej chęci i da się zrobić, odpowiednie decyzje władz, kierowników i sanepidu i każdy będzie mniej narażony. Jedna pani kasuje gotówką inna karta itp
  Teraz panie z sanepidu powinny być wszędzie, kiedy nie ma problemu wirusa nie muszą się wietrzyć. Szacunek dla ekspedientek.

 • Link do komentarza ewcia niedziela, 29 marca 2020 08:20 napisane przez ewcia

  przecież ludzie rozsądni sami sie pilnują, a ci nierozsądni są pilnowani przez tych "mądrych", zapewniam każdego, który rękę będzie podnosił na targowisko, że ludzie to lepiej ogarniają sami niż niemieckie, portugalskie czy jakiej tam są narodowości markety ....

 • Link do komentarza czytelniczka sobota, 28 marca 2020 15:03 napisane przez czytelniczka

  Ty, pierożek, ty masz tak proste rozwiązania, ze aż się dziwię, dlaczego Ty nie pracujesz w tym urzędzie? Może by było tam z Toba sprawniej?

 • Link do komentarza gajowy piątek, 27 marca 2020 23:57 napisane przez gajowy

  @ drwal - rozumiem, ze Pan drwal zwraca się do pań w sanepidzie? Jestem tego samego zdania, co Pan. Oni tam nawet prostego przepisu prawa w języku polskim przeczytać nie potrafią, a co dopiero o zrozumieniu i przestrzeganiu!

 • Link do komentarza drwal piątek, 27 marca 2020 19:50 napisane przez drwal

  szanowne panie /z tego co się orientuję to one są tam większością/ - do tej pory miały ciche spokojne posadki, zapowiedziane kontrole, wiadomo, wtedy wszystko przygotowane, nie lubiły jeździć na donosy - wiem, bo sam donosiłem, teraz kompletnie nie panują nad tym co powinny faktycznie robić, kogo pilnować, - zapraszam panie rano do każdego marketu, tłok na metr kwadratowy większy niż na targowisku, do tego niedezynfekowane kosze/wózki, a tu targowisku każdy w swoją siatkę wkłada, więc o co chodzi???

 • Link do komentarza pierożek piątek, 27 marca 2020 19:44 napisane przez pierożek

  przecież wystarczy tych co pilnowali SOP wysłać na targowiska - co by ludzie sie nie gromadzili, do pilnowania - oni nie stracą roboty /w koncu by pilnowali/ no i może przy okazji zarobili mandatami za zgromadzenia powyżej 2 osób....

 • Link do komentarza klient piątek, 27 marca 2020 15:39 napisane przez klient

  Jak widać chaosu dzień kolejny................... Jednak ta decyzja jak najbardziej słuszna!

 • Link do komentarza . piątek, 27 marca 2020 11:43 napisane przez .

  może wreszcie jakieś poważne decyzje co wolno a co nie wolno, co zamknięte a co nie zamknięte, bo w tym chaosie propagandowo informacyjnym idzie zgłupieć do reszty

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane