niedziela, 29 marca 2020 20:03

Drugi przypadek po teście przeprowadzonym w szpitalu

 
Drugi przypadek po teście przeprowadzonym w szpitalu archiwum redakcji

Na terenie powiatu gnieźnieńskiego odnotowano prawdopodobnie kolejny przypadek koronawirusa - stwierdzono go u mężczyzny w starszym wieku, który trafił do szpitala.

W niedzielę ratownicy medyczni zostali wezwani do starszego mężczyzny, który miał problemy zdrowotne. Po przewiezieniu go do szpitala w Gnieźnie i przeprowadzeniu wywiadu zdrowotnego, który nie wskazywał początkowo na możliwość zakażenia, zdecydowano o przeprowadzeniu profilaktycznie testu na obecność koronawirusa.

Wkrótce okazało się iż wynik jest dodatni i u mężczyzny stwierdzono wstępnie możliwość zakażenia. Test, który do tego wykorzystano, daje wysokie przypuszczenie o tym iż doszło do zakażenia. Kolejna próbka została przewieziona do badania w laboratorium w Poznaniu, który pozwoli ostatecznie potwierdzić wynik ww. testu. 

Mężczyzna jest w stanie ciężkim. Jak się dodatkowo okazuje, ratownicy medyczni, którzy transportowali chorego do szpitala karetką, a także pacjenci czekający w tym czasie na SOR, zostali poddani kwarantannie. Będą oni czekać na decyzję po uzyskaniu wyniku badań w Poznaniu.

5 komentarzy

 • Link do komentarza pytanie poniedziałek, 30 marca 2020 08:42 napisane przez pytanie

  Piszecie, że pacjenci czekający w tym czasie na SOR, zostali poddani kwarantannie. Media podają że mamy trzymać odległość od innych 1,5m by się nie zarazić. Jaki kontakt z chorym mogli mieć inni pacjenci z SOR-u. Strzelam, iż większy niż owe 1,5 metra i że nawet krótko przebywali razem w jednym pomieszczeniu bo ratownicy mają pierwszeństwo. Dlaczego więc są objęciu kwarantanną? Czy jednak owe 1,5 metra to za mało?????

 • Link do komentarza Leon poniedziałek, 30 marca 2020 01:20 napisane przez Leon

  Takie postępowanie to amatorka, za chwilę szpital zamkną. Jak można jechać do takiego przypadku bez zabezpieczenia. Powariowali czy co?

 • Link do komentarza Geno niedziela, 29 marca 2020 23:17 napisane przez Geno

  Jak dobrze,że szpital wprowadził procedury i zachowano wszelkie ostrożności...brawo dla ratowników i medyków

 • Link do komentarza Ula niedziela, 29 marca 2020 22:21 napisane przez Ula

  Czy chodzi o tego pacjenta z Dziekanki??

 • Link do komentarza Irena niedziela, 29 marca 2020 21:18 napisane przez Irena

  Jakim testem na koronawirusa, dysponuje szpital, że powiadamia o dodatnim wyniku?
  Po drugie, dlaczego po raz kolejny ratownicy pojechali do pacjenta bez zabezpieczenia? W czasie, gdy szaleje koronawirus, ratownicy powinni brać pod uwagę to, że mogą jechać do pacjenta zarażonego. Po trzecie, dlaczego nie ma izolacji na SOR pomiędzy pacjentami podejrzanymi zarażeniem koronawirusem a tymi, chorymi na inne schorzenia?
  Czy nasz szpital ma wydzielony oddział zakaźny, że leżą tam pacjenci oczekujący na testy z Poznania?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane

BarMleczny