poniedziałek, 30 marca 2020 08:02

Artykuły i zachowania „pierwszej” potrzeby - list do redakcji

 
Artykuły i zachowania „pierwszej” potrzeby - list do redakcji archiwum redakcji

Z naszą redakcją skontaktował się jeden z mieszkańców Gniezna, który był świadkiem zdarzenia, jakie miało miejsce w jednym ze sklepów na terenie miasta. W ten sposób chce pokazać iż niektórzy kompletnie nie zdają sobie sprawy z sytuacji, w której się znajdujemy.

Od prawie trzech tygodni większość z nas doświadcza mniej lub mocniej skutków ograniczeń, które zostały wprowadzone dla naszego bezpieczeństwa. Informowaliśmy już o przypadkach osób, które ignorują zalecenia i nowe przepisy, ale wciąż wielu jest świadkami sytuacji, które pokazują brak świadomości u niektórych ludzi. Takich informacji od gnieźnian dostajemy wiele. Jeden szczególny przypadek postanowiliśmy jednak przybliżyć, gdyż pokazuje on, kto wciąż pozostaje narażony na ryzyko i jak wielka ignorancja może stanowić zagrożenie dla innych.

Mieszkaniec, który do nas napisał, był świadkiem tej sytuacji w minioną sobotę na terenie jednego z gnieźnieńskich marketów.

Małżeństwo w średnim wieku robiło "zakupy pierwszej potrzeby". Widziałem iż mieli ze sobą ziemię i jakieś nawozy do kwiatów. Gdy jeden z pracowników zwrócił im uwagę odnośnie zasad bezpieczeństwa, gdyż poruszali się po sklepie bez zachowania odstępu, kobieta zaczęła się wydzierać iż nikt nie będzie jej straszył. Zaczęła drzeć się na cały sklep na pracowników, że sami nie przestrzegają obostrzeń ustalonych przez rząd. Mimo iż jak widziałem pracownicy stali w odstępach większych nawet niz 1,5 metra. 

Piszę  bo jestem zbulwersowany tą sytuacją, jakim brakiem szacunku okazała się ta kobieta w stosunku do ludzi, dzięki którym możemy, również i ona może robić codzienne zakupy w tym trudnym dla wszystkich czasie. Przecież pracownicy sklepów stoją na pierwszej "linii frontu". Nie mogę pojąć jakim trzeba być IGNORANTEM aby robić awantury pracownikom sklepu, podczas gdy samemu zamiast siedzieć w domu kupuje produkty, które nie są niezbędne do życia. Liczę na nagłośnienie tej sytuacji w trosce o szacunek dla pracowników sklepów i marketów. 

 

6 komentarzy

 • Link do komentarza miejscowy poniedziałek, 30 marca 2020 21:46 napisane przez miejscowy

  Panika jest najgorszym doradcą. Kwarantanna - owszem, ale bardziej potrzebna jest czystość ciała, sklepu, towarów, ale przede wszystkim brudnego Gniezna. W innych miastach jeżdżą sikawki i pod ciśnieniem myją najbardziej newralgiczne miejsca, brudne od psich kup, sików i odchodów gołębi. Gniezno, jak zwykle śpi. Widać, ze chyba władzom miasta ten syf w wielu miejscach szczególnie centrum odpowiada.

 • Link do komentarza Klientka poniedziałek, 30 marca 2020 20:51 napisane przez Klientka

  Idiotów nie sieją oni sami się rodzą. Durna nie odpowiedzialna kobieta. Szacunek należy się wszystkim kasjerom kasjerką i pracownikom działów. Dziękujemy że dla nas jesteście. I życzę jak najmniej takich DEBILI.

 • Link do komentarza nina poniedziałek, 30 marca 2020 17:48 napisane przez nina

  Lady w wejściu, inne ekspedientki podają towar, mniej wirusów w sklepie i na towarach. Jedna kasuje gotówką druga pani kartą. My i ekspedientki mniej narażeni. Szacunek dla pań ekspedientek.

 • Link do komentarza mieszkaniec poniedziałek, 30 marca 2020 15:19 napisane przez mieszkaniec

  Ludzie tak samo zachowują się wobec innych, którzy również już na skraju wyczerpania nadal chodzą do pracy. Np. urzędnicy, pracownicy poczty itp. Warto tych ludzi trochę zrozumieć, bo bez nich wszystko stanie...

 • Link do komentarza Marcin poniedziałek, 30 marca 2020 10:44 napisane przez Marcin

  Takim ignorantom powinno się robić zdjęcia i upublicznic ich wizerunek!

 • Link do komentarza Gość poniedziałek, 30 marca 2020 08:23 napisane przez Gość

  Niestety, takie zachowanie jest na porządku dziennym. Są również rodzice z dziećmi, którzy robią niezbędne zakupy w "sklepach pierwszej potrzeby". Brak słów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane