wtorek, 31 marca 2020 14:44

Niewybuch znaleziony w lesie

 
Niewybuch znaleziony w lesie źródło: KPP Gniezno

Saperzy zabezpieczyli minę przeciwpancerną, którą znaleziono przypadkiem podczas spaceru w rejonie leśnym niedaleko Łabiszynka.

Kilka dni temu jeden z mieszkańców gminy Gniezno poinformował gnieźnieńskich policjantów, że podczas spaceru w lesie w okolicach Łabiszynka zauważył wystający z ziemi metalowy przedmiot.

Na miejsce udał się policjant z grupy minersko – pirotechnicznej, który stwierdził, że jest to mina przeciwpancerna produkcji niemieckiej, pochodząca z okresu II wojny światowej. Niebezpieczne znalezisko przekazano wezwanemu Patrolowi Saperskiemu. Niebawem zostanie zutylizowane na poligonie pod Toruniem.

Funkcjonariusze przypominają, że kategorycznie nie wolno znalezionych niewybuchów/niewypałów podnosić, odkopywać, przenosić, a także wrzucać ich do ognia, ani do miejsc takich jak stawy, jeziora, rowy, a o znalezisku należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę Policji.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane