czwartek, 02 kwietnia 2020 14:04

Śmigłowiec LPR wezwany do pacjenta

 
Śmigłowiec LPR wezwany do pacjenta archwium redakcji

W czwartkowe południe służby otrzymały informację o stwierdzeniu pacjenta z podejrzeniem koronawirusa, który miał się pojawić w trzemeszeńskiej przychodni.

Sytuacja miała miejsce 2 kwietnia około godziny 12 w przychodni zlokalizowanej w Trzemesznie. Jak wynikało ze zgłoszenia, miał się tam pojawić pacjent, u którego stwierdzono ranę ciętą, a także miał mieć rzekomo objawy wskazujące na koronawirusa.

Na miejsce wezwano służby - OSP Trzemeszno oraz JRG Gniezno, których strażacy mieli pomóc w zabezpieczeniu transportu pacjenta oraz lądowiska dla zadysponowanego z Poznania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jak wkrótce się okazało, okoliczności zdarzenia były inne.

- Do jednej z przychodni zgłosił się mężczyzna, który miał obrażenia ciała. Z uwagi na możliwość popełnienia przestępstwa na miejsce udali się policjanci z trzemeszeńskiego komisariatu. Jak ustalili w wywiadzie oraz rozmowie z lekarzem, mężczyzna posiadał obrażenia i wszystko wskazywało na to, że dokonał on samookaleczenia - poinformowała asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno dodając iż mężczyzna nie był objęty kwarantanną.

Mimo iż na miejscu już był obecny śmigłowiec LPR, ostatecznie odleciał on z powrotem pusty. Mężczyznę przetransportowano karetką do szpitala zakaźnego.

1 komentarz

  • Link do komentarza Dawid czwartek, 02 kwietnia 2020 14:49 napisane przez Dawid

    Gratulacje... po co śmigłowiec? Po co zastępy?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane