wtorek, 07 kwietnia 2020 11:46

Zastępca dyrektora szpitala objęty kwarantanną

 
Zastępca dyrektora szpitala objęty kwarantanną archiwum redakcji

Wczorajszy przypadek stwierdzenia koronawirusa spowodował, że część personelu medycznego została objęta kwarantanną.

Wczoraj w godzinach popołudniowych został potwierdzony czwarty przypadek koronawirusa w powiecie gnieźnieńskim. Zakażoną nim jest pacjentka w starszym wieku, która pochodzi z powiatu wągrowieckiego, ale była hospitalizowana w Gnieźnie. Potwierdzenie zakażenia koronawirusem spowodowało, że część personelu została objęta kwarantanną - wśród nich jest zastępca dyrektora ds. lecznictwa Mateusz Hen.

- Dynamika epidemii spowodowała, że w naszym społeczeństwie w szybkim tempie przybywa bezobjawowych nosicieli. Przykładem jest pacjentka lat 83, która została skierowana do jednego z gnieźnieńskich szpitali, gdzie po wykonaniu testu okazało się, że jest zakażona wirusem Sars cov 2. Spowodowało to, że kilkadziesiąt osób z personelu medycznego zostało w sposób nieświadomy narażonych na ekspozycję, co wiąże się z obowiązkiem kwarantanny. W trosce o zdrowie personelu ZOZ Gniezno, mając świadomość zagrożenia, poddałem się kwarantannie zanim otrzymałem oficjalną wiadomość ze stacji sanitarno-epidemiologicznej - przekazał Mateusz Hen dla TV Gniezno.

Oznacza to, że w chwili obecnej szpitalem może kierować jedynie zdalnie, bez możliwości kontaktu z personelem medycznym. Przypomnijmy iż w tym momencie sama lecznica nie posiada głównego dyrektora, a jedynie dwóch zastępców. Konkurs ogłoszony kilka dni temu ma go wyłonić w najbliższych tygodniach. 

10 komentarzy

 • Link do komentarza W Objęciu Kwarantanny. czwartek, 09 kwietnia 2020 14:55 napisane przez W Objęciu Kwarantanny.

  Do Rejon - ale szpital ma właścicieli - pana Starostę i panią Wicestarostę - oni ciągle powtarzają - mój szpital ,w moim szpitalu , mojemu szpitalowi.
  Ze szpitala już teraz uciekają nawet ich zaufani ludzie - ale jest tam DOSKONALE. Skoro najlepsi donosiciele nie znajdują żadnych uchybień w zarządzaniu szpitalem i nie napisali kilkunastu donosów to nie ma się czego czepiać!!

 • Link do komentarza były pacjent Hena środa, 08 kwietnia 2020 18:57 napisane przez były pacjent Hena

  Mnie interesuje czy pacjentka w ogóle miała udar. Czy rozpoznanie choroby i skierowanie do Gniezna przez M,H, było właściwe ?

 • Link do komentarza jarząbek środa, 08 kwietnia 2020 17:09 napisane przez jarząbek

  Do Gienia - POkonałaś mnie.

 • Link do komentarza Byk środa, 08 kwietnia 2020 09:03 napisane przez Byk

  Wczoraj to byl wtorek a Hen z pacjentką mial kontakt w sobotę czyli 3 dni łaził .

 • Link do komentarza ciekawe wtorek, 07 kwietnia 2020 19:21 napisane przez ciekawe

  Jak była bezobjawowa to dlaczego miała test ?

 • Link do komentarza Anna wtorek, 07 kwietnia 2020 18:38 napisane przez Anna

  Przecież Pan Hen tez pracuje w Wągrowieckim szpitalu. Przypadek?

 • Link do komentarza Genia wtorek, 07 kwietnia 2020 17:26 napisane przez Genia

  Dziękuję Panu za bardzo wzorową postawę...
  Gdyby tak wszyscy dookoła byli tak odpowiedzialni, byłoby mniej zachorowań...

 • Link do komentarza Pracownik wtorek, 07 kwietnia 2020 16:17 napisane przez Pracownik

  przecież pacjentka trafiła na " dziekanke". A tam personel w ogóle nie jest przygotowany na koronawirusa, brak środków ochrony osobistej ,

 • Link do komentarza Endrju wtorek, 07 kwietnia 2020 14:19 napisane przez Endrju

  No to jest odpowiedzialność tchórza ! Zwiał do domu nie czekając na informację z sanepidu ! Taki właśnie pan Hen budowę swój wizerunek : nie poturbowałem kobiety na przejściu dla pieszych tylko jej pomogłem dostać się do SOR-u ! Taki jestem bohater w walce z Covid-19 że kupiłem drogie testy które źle rozpoznają chorobę ( dzięki Bogu dla nas jest szpital w Poznaniu) ! Mamy w szpitalu pierwsze przypadki chorych na Covid a ja już padłem jego ofiarą (choć sanepid tego nie potwierdził) ! M. Hen - twój sztuczny image się sypie na oczach wszystkich !

 • Link do komentarza Rejon wtorek, 07 kwietnia 2020 14:12 napisane przez Rejon

  Szpital od 28 lutego nie ma dyrektora, a pełnomocnictwo M.Hena jest nieważne ! Wiec wszystkie decyzje podejmowane przez Hena są nieważne ! Dlatego jego nieobecność zmienia jedynie to że szpital nie ma dyr ds medycznych - co jest niezgodne z prawem.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane