czwartek, 16 kwietnia 2020 15:23

Uwaga na przejeździe kolejowym na ul. Gdańskiej

  UM (opr)
Uwaga na przejeździe kolejowym na ul. Gdańskiej źródło: Google Street View

PLK informuje o konieczności zachowania większej ostrożności na przejeździe kolejowym zlokalizowanym na ul. Gdańskiej.

PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Zakład Linii Kolejowych w Poznaniu, informuje o czasowym zamknięciu w dniach od 17 kwietnia 2020, 7:00 do 24 kwietnia 2020, 7:00 (siedem dni) dla potrzeb techniczno-ruchowych posterunku ruchu Gniezno Winiary położonego na linii nr 281 Oleśnica – Chojnice i linii 377 Gniezno Winiary – Sława Wielkopolska. Spowodowane jest to panującą epidemią koronowirusa, znacznymi ograniczeniami w kursowaniu pociągów oraz potrzebą zmniejszenia przemieszczania się pracowników do i z miejsca pracy,

W związku z powyższym rogatki na przejeździe kolejowym nie będą zamykane zdalnie ze stacji Gniezno Winiary podczas nadjeżdżania pociągu. Jednocześnie też zostanie on osygnalizowany od strony toru oraz drogi kołowej. 

Dodatkowo przejazd pociągów przez przejazd odbywał się będzie z prędkością ograniczoną max do 20 km/h, dodatkowo z zatrzymaniem czoła pociągu przed przejazdem. Ze względu na ważność drogi kołowej ochraniany będzie przez pracowników posiadających stosowne uprawnienia do kierowania ruchem kołowym.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane