środa, 29 kwietnia 2020 15:10

Nowe zasady pracy Urzędu Miejskiego

 

Od 4 maja wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Od tej pory będzie on pracować na dwie zmiany.

Jak poinformował Magistrat, w trosce o bezpieczeństwo interesantów oraz pracowników od 4 maja wprowadzone zostają zmiany w jego funkcjonowaniu. Od tej pory obsługa interesantów odbywać się będzie w godzinach od 7.00 do 12.30 i od 13.30 do 19.00 przez okienka w holu Urzędu.

Pisemne wnioski i podania można składać do skrzynki umieszczonej w przedsionku holu Urzędu, a między godziną 12:30 a 13:30 trwać będzie przerwa techniczna przeznaczona na dezynfekcję Urzędu. Powyższe zasady dotyczą wszystkich obszarów obsługi interesanta, w tym obsługi w zakresie Karty Dużej Rodziny.

Dodatkowo, śluby cywilne udzielane będą przy udziale maksymalnie 8 osób. Magistrat informuje dodatkowo, że od 4 maja Urząd Stanu Cywilnego ponownie zlokalizowany będzie w Budynku Starego Ratusza – wejście od ulicy Rzeźnickiej. Urząd rekomenduje mieszkańcom ograniczenie wizyt w Magistracie do niezbędnego minimum i przypomina o możliwości załatwienia spraw telefonicznie: 61 426 04 00 czy też droga elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

9 komentarzy

 • Link do komentarza Stefan12 czwartek, 30 kwietnia 2020 09:00 napisane przez Stefan12

  Czy listy które wysyła Urząd Miejski są równie niebezpieczne jak "śmiercionośne koperty" z kartą do głosowania, o których mówił marszałek Grodzki?

 • Link do komentarza Teresa czwartek, 30 kwietnia 2020 06:29 napisane przez Teresa

  Aga babajaga - piszesz jako petent czy pracownik magistratu?

 • Link do komentarza Gracha czwartek, 30 kwietnia 2020 00:56 napisane przez Gracha

  Profesor Gut, znany wirusolog , że maseczka nie jest wskazana dla osób, które nie są zakażone koronawirusem. - Taka maseczka to zbieracz wszystkiego, co zostanie potem przeniesione na człowieka. Przecież wszystkie wirusy poza organizmem są martwe. Koronawirus trochę dłużej może przetrwać w środowisku, które mu sprzyja, ale są to krótkie okresy - dodaje. A te maseczki są potrzebne w określonych warunkach. Po pierwsze dla chorego, żeby nie rozsiewał zarazków, dla badacza, żeby nie wykrył tego, czego nie ma, a po trzecie dla lekarza. Więc od dzisiaj nie mam najmniejszego zamiaru się zarażać czymś, co jest źródłem zarazków, a więc tymi głupimi maseczkami. A wyglądamy w nich na mieście, jak potwory.

 • Link do komentarza klf środa, 29 kwietnia 2020 23:50 napisane przez klf

  A pełnym zdaniem?
  Dobre rozwiązanie, mogłoby zostać na stałe. Nie trzeba by brać urlopu żeby coś załatwić.

 • Link do komentarza Amf środa, 29 kwietnia 2020 23:24 napisane przez Amf

  Urzędnicy przez okienko a przedszkola i żłobki bez maseczek i rękawic.

 • Link do komentarza petent środa, 29 kwietnia 2020 23:13 napisane przez petent

  To wy się boicie w tym magistracie o siebie, a nie o petentów! Chore, to mało powiedziane. To idiotyczne. Spotykamy tych waszych urzędników na ulicy, w sklepach, nawet na rożnych spotkaniach, ale urzędu to bronicie jak niepodległości!

 • Link do komentarza bezsensu środa, 29 kwietnia 2020 20:53 napisane przez bezsensu

  Kto tam wieczorami będzie chodził coś załatwiać jak po 17-tej pustki na mieście

 • Link do komentarza babcia środa, 29 kwietnia 2020 20:41 napisane przez babcia

  A czy przedszkola i żłobki też będą otwarte na dwie zmiany, bo babcie od szóstej czy do 21 dziećmi nie będą się pracownikom zajmować. kto to wymyślił? Ktoś kto nie ma dzieci. Nikt w Urzędzie nie dba o pracowników...

 • Link do komentarza Aga babajaga środa, 29 kwietnia 2020 17:30 napisane przez Aga babajaga

  Chore!

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane