Wydrukuj tę stronę
czwartek, 21 maja 2020 08:42

Oddaj krew z Cieplikiem

 
Oddaj krew z Cieplikiem archiwum redakcji

Zachęcamy do udziału w honorowym oddawaniu krwi. Obecna sytuacja uniemożliwia przeprowadzenie akcji, znanych z lat poprzednich, dlatego każdy może się zgłaszać do punktów krwiodawstwa w gnieźnieńskim szpitalu.

Z powodu trwającej epidemii koronawirusa, zamiast tradycyjnej akcji "Oddaj krew z Cieplikiem", która od kilku lat odbywała się na Rynku, przy kotłowni PEC oraz Galerii Gniezno, organizatorzy zachęcają do udawania się do punktu stacjonarnego przy ul. św. Jana 9. Punkt znajdujący się w budynku B czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 7 do 11.

Dodatkowo, z okazji Międzynarodowego Dnia Krwiodawstwa, który przypada 14 czerwca, PEC wspólnie z Klubem Honorowych Dawców Krwi "Życiodajni Gniezno" przy Polskim Czerwonym Krzyżu przygotował akcję, w której dodatkową nagrodą za oddaną krew będą gadżety reklamowe dla wszystkich, którzy od 15 czerwca br. honorowo oddadzą krew w gnieźnieńskim punkcie. Akcja trwać będzie do wyczerpania zapasów.

Zachęcamy do krwiodawstwa! To nic nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie!

Kto może zostać dawcą krwi? 

  •  każda osoba, która ukończyła 18. rok życia i nie przekroczyła 65. roku życia
  •  osoba całkowicie zdrowa
  •  osoba, której waga wynosi powyżej 50 kg

Chcąc oddać krew należy zabrać ze sobą dowód osobisty lub inny dokument ze zdjęciem: paszport, prawo jazdy, z wpisanym numerem pesel.

W jaki sposób przygotować się do oddania krwi?

1. Przed przyjściem należy zjeść lekki posiłek. Nigdy nie należy oddawać krwi na czczo.
2. Przed oddaniem krwi należy wypić dużo wody niegazowanej.