Wydrukuj tę stronę
sobota, 23 maja 2020 09:55

Zmiany w kursowaniu autobusów od 1 czerwca

 
Zmiany w kursowaniu autobusów od 1 czerwca archiwum redakcji

Podróżni korzystający z komunikacji publicznej będą mogli ponownie korzystać z większej ilości kursów na wszystkich liniach - od 1 czerwca zmieniony zostanie rozkład jazdy.

W związku ze zmieniającą się sytuacją epidemiologiczną, od poniedziałku 1 czerwca autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego kursować będą według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze wakacyjne. Do odwołania jednak na trasę nie wyjedzie autobus linii nr 14, a linia nr 7 nie będzie kursować w niedziele i święta.

Do 29 maja w dni robocze autobusy MPK Gniezno kursować będą według rozkładu jazdy obowiązującego w soboty, a jedynie linie nr 5, 10 i 31 jeździć będą według rozkładu jazdy obowiązującego w dni robocze wakacyjne. Przypominamy iż do 1 czerwca obowiązują także inne regulacje dla poszczególnych linii, wprowadzone kilka tygodni temu.

Do odwołania również wciąż zawieszona będzie sprzedaż biletów w autobusach. Dodatkowo informujemy iż obecnie w autobusie może poruszać się tylu pasażerów, ilu pomieści się na 30% miejsc siedzących i stojących (ilość osób przewożonych jest podana przy wejściach do pojazdów).