środa, 27 maja 2020 11:48

Złagodzenie obostrzeń w życiu codziennym

 

Od soboty nie trzeba będzie już nosić maseczek w miejscach publicznych, jeśli będzie zachowany dystans dwóch metrów. To jedna z wielu zmian, jakie zostaną wprowadzone w związku z aktualną sytuacją epidemiologiczną.

Dziś na rządowej konferencji poinformowano, że od soboty 30 maja zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu, o ile będzie zachowany dwumetrowa odległość od innych osób spoza bliskiego kręgu. Ponadto, jak przekazano, w sklepach, restauracjach, kawiarniach oraz barach nie będą już obowiązywały limity osób. Obowiązkowe będzie jednak noszenie masek przed zajęciem miejsca przy stoliku oraz wspomniane dwumetrowe odstępy. Co ważne, usta i nos mają być cały czas zasłaniane w miejscach zamkniętych, takich jak  sklepy, środki komunikacji publicznej, kościoły czy w kina.

Ponadto mogą zacząć się odbywać zgromadzenia publiczne do 150 osób (np. koncerty). Dotyczy to także wesel i uroczystości rodzinnych - weselnicy nie muszą nosić maseczek. Co więcej, brak ograniczeń obejmuje także kościoły - od najbliższej niedzieli w mszach świętych może uczestniczyć dowolna liczba wiernych. 

Jak przekazano, od 6 czerwca otwarte zostaną ponownie kina, teatry, opery, filharmonie, baseny, siłownie, parki rozrywki czy kluby fitness. 

W trakcie konferencji przekazano, że złagodzenie obostrzeń spowodowane jest poprawiającą się sytuacją epidemiologiczną oraz spadkiem zachorowań w całym kraju, a także znacznie łagodniejszym przebiegiem COVID-19 u zakażonych, niż miało to miejsce w innych częściach świata.

3 komentarzy

  • Link do komentarza medycyna czwartek, 28 maja 2020 22:00 napisane przez medycyna

    Rita - pierwsza kandydatka na donosicielkę! Ogarnij się kobieto. W Gnieźnie nie ma pandemii, ludzie umierają na różne choroby, a że przy okazji u niektórych wykrywa się wirusa, to normalne, To inny rodzaj grypy, a przed grypą tak nie uciekałaś. I nie było żadnych testów, a ile to ludzi zmarło na grypę! I nikt o tym nie wiedział.

  • Link do komentarza kawa czwartek, 28 maja 2020 15:37 napisane przez kawa

    Tylko tyle - Jagoda to polski sklep a Kaufland niemiecki!!!

  • Link do komentarza Rita czwartek, 28 maja 2020 12:57 napisane przez Rita

    Dzisiaj byłam po 2 miesiącach w Kauflandzie, kosze nie są dezynfekowane, ludzie bez masek, nie zachowują odległości. Przychodzą całymi rodzinami,tak trzymać a za miesiąc mamy pandemie. Super zabezpieczenia są w Jagodzie polecam.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane