czwartek, 28 maja 2020 21:00

Mobilne centrum pobrań próbek pojawi się w Gnieźnie

 
Mobilne centrum pobrań próbek pojawi się w Gnieźnie źródło: WUW

W przyszłym tygodniu na terenie Gniezna pojawi się punkt "drive-thru", w którym mieszkańcy będą mogli się przebadać bez konieczności wychodzenia z samochodu.

Wysoka liczba zakażeń, która została odnotowana na terenie Gniezna, spowodowała iż Wojewoda Wielkopolski zadecydował o ustawieniu mobilnego centrum pobrań próbek. W nim mieszkańcy będą mogli się przebadać bez konieczności wychodzenia ze swojego samochodu.

Gnieźnieńskie drive-thru będzie działać od poniedziałku do piątku (1 - 5 czerwca) na parkingu przed stadionem Mieszko w Gnieźnie przy ul. Strumykowej. Osobom, które przyjadą autem do Centrum COVID-19, zostaną pobrane wymazy. Próbki trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom. - Zachęcam mieszkańców, którzy chcą się przebadać, by telefonicznie zgłaszali się do sanepidu. Drive-thru w Gnieźnie będzie trwało 5 dni - mówi wojewoda Łukasz Mikołajczyk.

W godzinach od 10:00 do 19:00 osoby z objawami bądź z podejrzeniem choroby COVID-19 będą mogły bezpłatnie przebadać się na obecność koronawirusa po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu - 61 65 68 075.

źródło: WUW

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane