poniedziałek, 01 czerwca 2020 10:38

Ruszył mobilny punkt pobierania próbek

 
Ruszył mobilny punkt pobierania próbek fot. Rafał Wichniewicz

Przy ul. Strumykowej ruszył punkt mobilnego pobierania próbek na obecność koronawirusa. Przy okazji pojazdy, którymi poruszają się badani, są odkażane.

Zgodnie z zapowiedzią opublikowaną w ubiegłym tygodniu, od poniedziałku 1 czerwca na parkingu stadionowym przy ul. Strumykowej uruchomiony został punkt "drive-thru", w którym mieszkańcy mogą się przebadać bez konieczności wychodzenia z samochodu. Jego zabezpieczeniem zajmują się żołnierze 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej, Państwowa Inspekcja Sanitarna oraz Miasto Gniezno.

Punkt podzielony jest na kilka stref, w których poruszają się badani - jest to rejestracja, miejsce poboru wymazu, strefa odpoczynku i strefa odkażania pojazdu. Cały proces zajmuje najwyżej kilkanaście minut.

Od momentu uruchomienia punktu skorzystało z niego już kilkadziesiąt osób, które przyjechały na miejsce swoim samochodem. Od wszystkich pobierane są próbki, które trafią do laboratorium w Poznaniu, gdzie zostaną poddane badaniom.

Z punktu można korzystać codziennie od poniedziałku do piątku (1 - 5 czerwca) w godzinach od 10:00 do 19:00 osoby po uprzedniej telefonicznej kwalifikacji przez Wojewódzką Stację Sanitarno-Epidemiologiczną pod numerem telefonu - 61 65 68 075.

 

 

 

 

 

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane