środa, 03 czerwca 2020 07:54

Nowy żłobek z dofinansowaniem

 
Nowy żłobek z dofinansowaniem archiwum redakcji

75 nowych miejsc dla dzieci zostanie utworzonych w nowym żłobku, który zostanie za kilka miesięcy uruchomiony w budynku dawnego gimnazjum przy ul. Pocztowej.

Od kilku miesięcy trwają prace remontowe w gmachu, w którym przez lata funkcjonowały placówki oświatowe. Od kilku lat w obiekcie istnieje już przedszkole, a po zwolnieniu części pomieszczeń po zlikwidowaniu Gimnazjum nr 2 zdecydowano się zagospodarować budynek na siedzibę różnych instytucji. Jedną z nich będzie żłobek, skierowany dla dzieci do 3 roku życia. 

Nowy żłobek będzie w pełni dostosowany do wymagań dla tego typu placówek, zlokalizowany zostanie na parterze i będzie posiadać trzy oddziały. Docelowo będzie on posiadał nową kadrę pracowników. Na projekt ten Miasto Gniezno pozyskało obecnie dofinansowanie na kwotę 1 mln 420 tys. złotych z ministerialnego projektu "Maluch 2020+" oraz "Nowe miejsca dla maluchów w Gnieźnie" z WRPO na lata 2014-2020 z Europejskiego Funduszu Społecznego. Wartość obu projektów wynosi prawie 5 mln złotych.

Nowy żłobek będzie posiadał 75 miejsc dla dzieci, a docelowo ma on zacząć funkcjonowanie od listopada 2020 roku - nabór planowany jest w październiku br.

 

7 komentarzy

 • Link do komentarza Remik czwartek, 04 czerwca 2020 23:04 napisane przez Remik

  No to co do rzekomej apolityczności Budasza: Hołownia twierdzi, że chrześcijanin powinien być wegetarianinem, czy nasz prezydent także pójdzie w jego ślady? Hołownia mówi, że trzeba przeprowadzić rozdział Kościoła od państwa. Czy zatem Budasz też tego chce i czy wie, co się za tym kryje? Hołownia uważa, że w programie uroczystości państwowych nie powinno być miejsca na uroczystości religijne. No to czy Budasz przestanie w nich uczestniczyć jako prezydent Gniezna? Stoi za in vitro, co jest nie do przyjęcia dla katolika. No i ta jego niestabilność emocjonalna. Płacz na oczach milionów ludzi,, a także dziesiątki a nawet setki niezrozumiałych przez niego problemów gospodarczych, militarnych, politycznych itp. I ta kpina z największej polskiej powojennej tragedii w Smoleńsku. To nam wystarczy, by poznać poglądy naszego gnieźnieńskiego szefa ratusza.

 • Link do komentarza wilk czwartek, 04 czerwca 2020 13:06 napisane przez wilk

  Ela --przestań,nie jest polityczny,co za farmazony piszesz !!!! Typowa postkomuna !!

 • Link do komentarza wyborca czwartek, 04 czerwca 2020 09:08 napisane przez wyborca

  Prezydent Budasz merytoryczny a nie polityczny. To najlepszy kawał roku! Szczególnie właśnie teraz, kiedy stanął po stronie Hołowni i odkrył się calkowicie. No to zobaczcie jakie herezje wygłasza ten Szymonek, a jak powiedział Budasz, to są także i jego poglądy. Taka też jest pani Elu Cz. apolitycznosc Budasza.

 • Link do komentarza absurd środa, 03 czerwca 2020 21:54 napisane przez absurd

  Dlaczego nowy żłobek powstaje w centrum miasta Gniezna ?
  Czy w centrum rodzi się teraz najwięcej dzieci ? Chyba nie . Z tego co widać większość prywatnych kamienic w centrum miasta zaczyna świecić obecnie pustkami. Czy "Winiary" lub osiedle "Grunwaldzkie" albo "Skiereszewo" czy "Pustachowa" nie zasługują na taką placówkę ? Tyle się mówi o tłoku samochodowym w centrum. Ciągle podnosi się opłaty w strefie ograniczonego postoju by zniechęcić ludzi do wjeżdżania do centrum. A pan Prezydent tym razem zmusza rodziców do przywożenia swoich dzieci samochodami ...... właśnie do centrum miasta . Czy może mi to ktoś wytłumaczyć? Gdzie tu logika ????????????????

 • Link do komentarza Ela Cz. środa, 03 czerwca 2020 13:42 napisane przez Ela Cz.

  Wielka zasługa Prezydenta Gniezna, bo nie jest polityczny tylko merytoryczny!

 • Link do komentarza hehe środa, 03 czerwca 2020 11:10 napisane przez hehe

  No i nowe stanowisko dyrektorskie będzie! Która to tam z nauczycielek zasłużyła się władzy w ostatnim czasie?

 • Link do komentarza Amirian środa, 03 czerwca 2020 09:09 napisane przez Amirian

  Chyba na piętrze a nie na parterze? Na parterze jest przedszkole, i w części na pierwszym piętrze też.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane