Wydrukuj tę stronę
środa, 24 czerwca 2020 16:33

Parking przy ul. Konikowo będzie płatny

 

Już za kilka tygodni parking u zbiegu ul. Pocztowej i Konikowo przy dawnym gimnazjum ma stać się płatny. Postój ma być darmowy tylko przez pierwsze pół godziny.

W trakcie środowej sesji Rady Miasta działacze podjęli uchwałę o zmianach w budżecie na bieżący rok. Wśród punktów, które wprowadzono do realizacji, jest utworzeni systemu płatnego parkowania na placu przy ul. Konikowo. Projekt ma zostać zrealizowany jeszcze przed uruchomieniem żłobka, planowanym jesienią br.

Jak przekazano, wprowadzenie odpłatności w tym miejscu ma służyć rotacji miejsc - głównie przez rodziców, którzy będą przywozić swoje dzieci do przedszkola oraz żłobka. Dlatego też pierwsze pół godziny postoju ma być darmowe. Dodatkowo z tego miejsca korzystać też będą petenci m.in. Biura Strefy Płatnego Parkowania czy Straży Miejskiej, które docelowo również znajdą lokalizację w budynku dawnego gimnazjum. 

W sumie na urządzenie systemu opłat, tj. szlabanów, parkomatu itp. wydatkowanych będzie 170 tys. złotych. Mieszkańcy pobliskich domów, którzy korzystają z ww. parkingu, będą mogli wykupić abonament podobnie jak ma to miejsce np. na ul. 3 Maja. 

11 komentarzy