sobota, 27 czerwca 2020 14:53

Mężczyzna zasłabł - pszczoły utrudniały udzielenia pomocy

 

Do dramatycznej sytuacji doszło w sobotnie południe, kiedy to służby zostały wezwane do leżącego mężczyzny, którego obsiadły... pszczoły.

Do zdarzenia doszło 27 czerwca w rejonie ul. Akacjowej w Witkowie. Po godzinie 12:30 na miejsce skierowany został zespół ratownictwa medycznego, który miał udzielić pomocy mężczyźnie, który miał zasłabnąć. Po dotarciu okazało się, że wokół nieprzytomnego unosi się rój pszczół, które także obsiadły poszkodowanego, a on sam był pożądlony.

Na miejsce konieczne było wezwanie straży pożarnej, w celu umożliwienia dotarcia do pacjenta, gdyż przy próbach podejścia pszczoły atakowały ratowników. Na miejsce przybyło OSP Witkowo, które miało użyć kombinezonów pszczelarskich, by bezpiecznie dotrzeć do nieprzytomnego mężczyzny. Jak się jednak okazało, do tego czasu udało się już poszkodowanego przenieść w bezpieczne miejsce, a następnie przetransportować do karetki - został on przewieziony do szpitala. 

Działania OSP Witkowo na miejscu ograniczyły się do zabezpieczenia miejsca zdarzenia w celu ujarzmienia owadów przez pszczelarza.

źródło: OSP Witkowo

3 komentarzy

  • Link do komentarza Artur poniedziałek, 29 czerwca 2020 12:15 napisane przez Artur

    Czy Ty czlowieku masz pojęcie o pszczołach. Nawet wytrawnemu pszczelarzowi może rój uciec. To nie jest pitbul że nałożysz mu smycz z obrożą czy zamkniesz w kojcu. Pomyśl zanim coś napiszesz.

  • Link do komentarza On 701 poniedziałek, 29 czerwca 2020 10:02 napisane przez On 701

    On 700, i jeszcze powinno się nakazać zakładanie zabezpieczeń na żądła.

  • Link do komentarza On 700 poniedziałek, 29 czerwca 2020 08:58 napisane przez On 700

    Na posiadanie pszczół powinny być wydawane zezwolenia, tak jak na posiadanie psa rasy agresywnej , to nie zwierzęta są winne tylko nie odpowiedzialni właściciele

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane