środa, 01 lipca 2020 11:12

W sklepie spodziewaj się kontroli

 

Ciepła pora, swobodny strój, a także zmniejszenie obostrzeń mogą tylko zachęcać do tego, by zapominać o przestrzeganiu wciąż obowiązujących przepisów związanych z sytuacją epidemiczną. Tymczasem Sanepid dokonuje kontroli miejsc, gdzie robimy zakupy - ryzykują zarówno pracownicy, jak i klienci. 

W ostatnim czasie otrzymujemy sygnały od mieszkańców, że w sklepach pojawiają się kontrole, które sprawdzają przestrzeganie zasad dotyczących m.in. zakrywania ust i nosa. 

Sprawę potwierdza nam Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Gnieźnie: - Zostały wznowione kontrole sanitarne w sklepach spożywczych wielkopowierzchniowych oraz w małych sklepach wprowadzających do obrotu żywność. Do zakresu kontroli sanitarnych należy również kontrola przestrzegania Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 czerwca 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. U. 2020 poz. 1066), a także przestrzegania wytycznych przeciwepidemicznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego w obiektach handlowych, zarówno przez personel sklepu jak i klientów - informuje nas Kierownik Sekcji Higieny Żywności i Żywienia Iwona Malinger. 

Do tej pory zarówno na firmy, właścicieli obiektów poddawanych kontroli, jak i wobec personelu lub klientów nie nałożono żadnej kary. Wszyscy są jednak zobowiązani do jak najszybszego usunięcia nieprawidłowości, które zostaną ujawnione podczas wizyty inspektorów, a następnie poinformowania Sanepidu o podjętych działaniach.

 

10 komentarzy

 • Link do komentarza Sobi wtorek, 07 lipca 2020 20:17 napisane przez Sobi

  Żyjemy w kraju absurdów. Nie będę zakładał takowego siedliska wirusów na twarz, a poza tym utrudnia mi to oddychanie. Nikt mi nie narzuci jakiegoś idiotyzmu ze coś muszę!! Sanepid z gniezno to jedna wielka porażka.
  Zapraszam do zapoznania się z artykułem 647 §16 punkt 3 opublikowany 16. 04.2020 przez PRM.

 • Link do komentarza ne czwartek, 02 lipca 2020 18:36 napisane przez ne

  pfff mogą mi naskoczyć

 • Link do komentarza Klientka czwartek, 02 lipca 2020 07:50 napisane przez Klientka

  To prawda mojej córki lekarz pulmonolog to samo mi powiedziała. Te maseczki szkodzą anie chronią nas! Denerwuje mnie to że nie którzy ludzie nie mają żadnego pojęcia na ten temat a się wypowiadają! Na dodatek pogłębiają się choroby przewlekłe płuc przez te pseudo maseczki!

 • Link do komentarza Klientka czwartek, 02 lipca 2020 07:46 napisane przez Klientka

  Popieram napisane przez klient. Tak to prawda mojej córki lekarz Pani doktor pulmonolog to samo mi powiedziała. Te maseczki szkodzą anie chronią nas! Denerwuje mnie to że nie którzy ludzie nie mają żadnego pojęcia na ten temat a się wypowiadają!

 • Link do komentarza Moyr środa, 01 lipca 2020 23:32 napisane przez Moyr

  Jakim prawem ktos wymusza na mnie zakladanie maseczki skoro mam do tego przeciwskazania. Cieszmy sie ze brat Wielkiego Szu nie handluje cewnikami...

 • Link do komentarza pasażer środa, 01 lipca 2020 21:56 napisane przez pasażer

  Najostrzej w Gnieźnie dotyczącego zakładania maseczek w miejscu publicznym przestrzega większość kierowców autobusów. Już kilkakrotnie zdarzyło mi się jechać autobusem w którym kierowca zwracał uwagę pasażerom odnośnie zakrywania nosa i ust. Jeżeli tego nie uczynili autobus nie ruszał z przystanku lub niefrasobliwi podróżni z niego wysiadali. Brawo - kierowcy nie będą płacić za nas pasażerów mandatów. Tak powinno być w sklepach, nie stosujesz się do przepisów nie jesteś wpuszczony do sklepu ani obsłużony. Proponuje więcej kontroli w sklepach i autobusach to może my Polacy się dostosujemy do przepisów.

 • Link do komentarza jarom środa, 01 lipca 2020 17:10 napisane przez jarom

  Może by tak Sanepid z równą starannością sprawdził jak wyciekły od nich dane osób na kwarantannie.

 • Link do komentarza Ja środa, 01 lipca 2020 16:30 napisane przez Ja

  W pierwszej kolejności polecam sanepidowi wizytę w dino na grunwaldzkiej i biedronce koło ronda na wrzesińskiej.
  W dino nawet nikt nie próbuje zachować pozorów stosowania się do obostrzeń.

 • Link do komentarza klient środa, 01 lipca 2020 11:48 napisane przez klient

  Te pseudomaseczki tylko powodują szerzenie się chorób i wirusów. Ludzie przed sklepami wyjmują z kieszeni lub torebek te szmaty, zakładają je na twarz powodując zakażenia dla siebie, ale także dla innych. Czy sanepid tego nie rozumie i powtarza to, co szerzą ich zwierzchnicy, którzy, jak widać pojęcia nie mają, ile one przynoszą szkody! Chodzę tylko do takich sklepów, w których na pewno nie zobaczę kontroli i których personel mnie nie wygania ze sklepu bez tej zakażonej szmatki na twarzy. Wielu wypowiadających się lekarzy wirusologów potwierdza moją tezę!

 • Link do komentarza Malkontent środa, 01 lipca 2020 11:15 napisane przez Malkontent

  I dobrze, bo to co się wyrabiało na targu i w sklepikach wokół, czyli praktycznie pod nosem Sanepidu, to kpienie z zagrożenia COVID-19.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane