czwartek, 02 lipca 2020 17:11

Po raz kolejny protestowali przed cyrkiem

 

Grupa kilkunastu młodych osób wzięła udział w proteście zorganizowanym przed cyrkiem, który w czwartek zaprosił gnieźnian na swój występ.

W minioną środę na prywatnym terenie u zbiegu ul. Surowieckiego i Składowej rozstawił się cyrk Zalewski, który przyjechał do Gniezna ze swoim programem artystycznym. W jego programie scenicznym, zaplanowanym na czwartek 2 lipca, nie pojawiają się w ogóle zwierzęta. Te również nie przybyły do Grodu Lecha, gdyż znajdują się w stałej siedzibie cyrku w innym mieście. To jednak nie przeszkodziło przeciwnikom wykorzystywania zwierząt w przedstawieniach, którzy zdecydowali się zaprotestować przed wejściem (po raz kolejny w ostatnich latach).

Mimo gorącej aury, przed jedynym przedstawieniem, jaki został zaplanowany przez cyrk, grupa kilkunastu osób stała przez godzinę z różnymi hasłami, skierowanymi do przychodzącej publiczności. Protest zorganizowała Viva Akcja dla zwierząt - Poznań oraz Koalicja Cyrk Bez Zwierząt. Osoby reprezentujące te organizacje rozdawały też ulotki, kierowane do przechodzących w stronę wejścia, choć nie wszyscy byli zainteresowani ich braniem. Tymczasem w samym cyrku pojawił się praktycznie komplet publiczności.

 

 

21 komentarzy

 • Link do komentarza Observator wtorek, 07 lipca 2020 04:02 napisane przez Observator

  Bardzo zastanawia fakt, że organizatorzy protestu siedzą cicho, chyba zrozumieli, że na ten Cyrk się nikt nie nabierze. Brawo dla Pana Macieja naszego lokalnego działacza dla zwierząt, ukierunkował Pan Gnieźnieński TOZ, może i Poznańską sielanke również?

 • Link do komentarza goryl poniedziałek, 06 lipca 2020 19:39 napisane przez goryl

  PRZYPOMINA MI SIĘ FILM "PLANETA MAŁP " ! Ale to raczej naiwna rzeczywistość !

 • Link do komentarza anty poniedziałek, 06 lipca 2020 08:57 napisane przez anty

  Anna, a ty to może trzymasz duże zwierzaki w warunkach domowych? I uważasz, że one nie są więzione ? To wypuść je na wybieg, na ulice naszego miasta, do lasów, do parków, na plaże, niech hasają, ale powiedz, żeby to ludzi na ten czas pozamykać w domowych klatkach, bo przecież twoje zwierzęta mają większe prawa niż ludzie

 • Link do komentarza opiekun niedziela, 05 lipca 2020 16:52 napisane przez opiekun

  Czy ci protestujący ludzie wzięli do siebie, do domu choć jednego bezdomnego psa lub kota z naszego, gnieźnieńskiego schroniska ? A ci co przyjechali do Gniezna z innych miast w ogóle wiedzą, gdzie w Gnieźnie jest schronisko dla zwierząt ?

 • Link do komentarza Monika niedziela, 05 lipca 2020 10:51 napisane przez Monika

  Tyle pracy sezonowej czeka, a te dzieciaki co? GDzie rodzice? Taki dobrobyt już mamy??????

 • Link do komentarza Julian niedziela, 05 lipca 2020 01:37 napisane przez Julian

  Feminizm, weganizm, LGBT to groźne ideologie. No tak prawda. Groźne. Dla ciemnoty i zacofania

 • Link do komentarza Ja sobota, 04 lipca 2020 22:01 napisane przez Ja

  Mam nadzieję że protestujący nie jedzą mięsa jaj i produktów mlecznych bo to wszystko pochodzi od więzionych lub zabijanych zwierząt. Ponadto nie noszą butów ze skóry nie biorą leków testowanych na zwierzętach itd. Może protest powinien raczej odbywać się pod sklepem mięsnym? Ja cyrku nie lubię i nie chodzę ale uważam że jeśli treser kocha swego zwierzaka to mu raczej krzywdy nie robi a zwierzak może nawet ma lepiej niż wiele zwierząt w domach u ludzi. Popatrzmy ilu ludzi ma zwierzaki w domach i źle je traktuje. Co jakiś czas media o tym donoszą. Tu jest moim zdaniem większy problem.

 • Link do komentarza wilk sobota, 04 lipca 2020 16:53 napisane przez wilk

  A protestowali gimbusy jak Rafau z warszafki spuszczał gó.....o do Wisły,które dalej szło do Zatoki Gdańskiej ???? Czy wiecie ile ryb wtedy powyzdychało?????? Czy protestowali jak Rafau zatrudnił Abdula z kozami .........do koszenia trawy,które w większości padły,nie wiadomo od czego ??????Nie tam ich nie było,ba nawet popierają te wszystkie antyspołeczne organizacje tego szkodnika i nieudacznika !!!

 • Link do komentarza Kaufman 73 sobota, 04 lipca 2020 09:00 napisane przez Kaufman 73

  Biedne ofiary systemu czemu nie jedziecie do stolicy protestować do Trzaskowskiego zaprawie milionów hektolitrów ścieków wylewanych do Wisły i odpadów po ściekowych rozwożonych po całym kraju z Czajki. Brak odwagi, chęci czy ślepota ideowa. Te zwierzęta mają lepiej w cyrku niż niejeden pies trzymany w mieście w bloku czy kamienicy. Proszę mi nie mówić że zabrudzenie trawnika i spacerek 30 min. dziennie załatwia sprawę. Obłuda i causa.

 • Link do komentarza pytajnik piątek, 03 lipca 2020 19:37 napisane przez pytajnik

  Czy to towarzystwo protestuje także przeciw cierpieniom dzieci, które są zabijane pod sercem matek? A swoją drogą czy oni nie wiedzą, ze w tym cyrku nie występują tresowane zwierzęta? To taki protest na zapas, czy jak? A kiedy zajmą się cierpieniami zwierząt przetrzymywanych w małych klitkach mieszkaniowych i to często osamotnionych na cały dzień, gdy właściciele idą do pracy? To jest dopiero męczarnia!

 • Link do komentarza humanista piątek, 03 lipca 2020 17:42 napisane przez humanista

  Proszę, zajmijcie się kotami, psami przetrzymywanymi w złych warunkach.
  Wskazujcie hodowcom, że ich kot - to także ich gówno kota.
  Z powodu kotów sąsiadów, załatwiających się w moich truskawkach , nie jem ich w obawie o zdrowie.

 • Link do komentarza Anna piątek, 03 lipca 2020 14:20 napisane przez Anna

  BRAWO!!! Popieram calym sercem takie akcje!
  Cyrk ze zwierzętami, to przeżytek, okrucieństwo i wyzysk wobec wszystkich zwierząt; nie tylko dzikich ale również koni, psów, kóz, itp.
  Rozmawiałam z tymi młodymi i nie tylko osobami z Vivy. Ich postawa i poświęcenie sprawie ochrony zwierząt jest godne pochwaly a nie hejtu!
  Poświęcają swój wolny czas jadąc niekiedy z drugiego końca Polski aby zaprotestować w slusznej sprawie.
  Cyrk Zalewski ukrywa swoje zwierzeta w innym mieście, nie bedac w stanie zapewnić im należytych warunków! Niewola i bestialstwo i tyle w temacie.
  Dziwię się rodzicom, że zabierają dzieci w takie miejsca! Jaki przykład dajecie swoim pociechom???
  Wstyd i obciach uczestniczyć w takich ludycznych i prymitywnych rozrywkach!

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 03 lipca 2020 13:08 napisane przez Koryfeusz

  To młodzież z Gniezna protestowała czy znowu Poznań się wtrąca? Teraz protesty pod cyrkami urządzają. Potem będą protestować pod restauracjami przeciw jedzeniu mięsa. Tu nie chodzi o ochronę praw zwierząt, ale znowu o szerzenie lewackiej ideologii ubranej tylko w szlachetne postulaty. Feminizm, weganizm, LGBT to groźne ideologie.

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 03 lipca 2020 10:22 napisane przez Obserwator

  Niech Ci super obrońcy zwierząt którzy nie mogą patrzeć na cierpienie zwierząt niech lepiej się udadzą na jakąkolwiek fermę norek w okolicy Czerniejewa i niech tam robią protesty ze dzieje się krzywda zwierzęciu,bo się dzieje.Pewnie nie macie odwagi co?Tam gdzie macie być to was nigdy nie ma!

 • Link do komentarza smuteg piątek, 03 lipca 2020 09:36 napisane przez smuteg

  wzięliby się do jakiejś uczciwej sezonowej pracy, a nie. Gdzie są rodzice tych nieszczęsnych dzieci?

 • Link do komentarza Agata piątek, 03 lipca 2020 02:37 napisane przez Agata

  Brawo za postawę! W cyrku występują gatunki które powinny żyć wolno lub na dużych wybiegach, a są obwożone miesiącami z miejsca na miejsce i pozamykane w przyczepach. Relikt ze średniowiecza.

 • Link do komentarza Amelia czwartek, 02 lipca 2020 20:37 napisane przez Amelia

  Bardzo dobrze, że protestowali :) każdy niezależnie od wieku powinien wiedzieć, że te "cudowne" widowiska dzikich oraz tych udomowionych zwierząt w cyrkach są przeciwko ich naturze i bezpieczeństwu. Nasza fauna nie jest przystosowana do ekstremalnych warunków (chociażby sam fakt długich i męczących podróży w słabych warunkach po kraju lub świecie). Każdy, kto pomyśli więcej o tej sprawie, dojdzie do wniosku, że sztuczki, które wykonują zwierzęta, są jedynie zasługą maltretowania oraz zmuszania ich przez trenerów pod groźbą bicia.

 • Link do komentarza Kawa czwartek, 02 lipca 2020 20:06 napisane przez Kawa

  Powiem ich tekstem: Nie chcą patrzeć, niech nie patrzą. Oni rozumieją jednak słowo tolerancja - Masz robić tak jak my chcemy!

 • Link do komentarza iks de czwartek, 02 lipca 2020 20:01 napisane przez iks de

  Wakacje się zaczęły, a nie ma żadnych półkolonii, to dzieciaki nie mają co robić.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 02 lipca 2020 19:18 napisane przez Mieszkaniec

  Ci co najwięcej protestują najmniej w tym kierunku robią.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane