wtorek, 07 lipca 2020 17:29

Walczy, by wrócić do normalnego życia

 
Walczy, by wrócić do normalnego życia zdjęcie nadesłane

Większość swojego życia spędziła w zagrożeniu chorobami - pierwszą z nich - raka - zdiagnozowano już, gdy miała dwa lata. Teraz koszmar powrócił.

Młoda mieszkanka Gniezna, harcerka, posiadająca pasje i wielką chęć do życia - taka jest właśnie Justyna, mająca obecnie 13 lat. Od pierwszych lat zmaga się z chorobami, które nie dają jej spokoju. Gdy miała 2 lata, zdiagnozowano u niej raka płaskonabłonkowego w przewodzie słuchowym.

Po  trzech latach walki z chorobą (operacje, chemioterapia, radioterapia) udało się wyzdrowieć. - Wróciłam do domu, do przedszkola, następnie do szkoły. Przez kilka lat był spokój, przeplatany częstymi ropnymi zapaleniami i operacjami rekonstrukcyjnymi ucha. Przyplątała się również astma i uczulenia na różne pyły i roztocza - opisuje swoje przejścia. Gdy miała 10 lat, pojawił się pierwszy atak padaczkowy, podobno efekt po radioterapii. Po kilku atakach zaczęły działać leki i mogła spokojnie wrócić do szkoły, do której uwielbia chodzić.

- Teraz gdy mam prawie 13 lat na wyniku rezonansu powrócił koszmar - mówi. Po jednej serii bardzo mocnej chemii dziewczynka dalej jest w trakcie diagnozy: guz dołu skroniowego i podskroniowego – chondrosarcoma lub oponiak. Wciąż czeka na wyniki z trzeciego ośrodka. Niestety obie diagnozy oznaczają poważne operacje wycięcia nowotworu z kośćmi twarzoczaszki, z nadzieją, że uda się ich rekonstrukcja: - Moi rodzice i najbliżsi robią co tylko mogą. Mam nadzieję, że wspólnie pokonamy przeciwności losu i będę mogła wrócić do normalnego życia.

Każdy może pomóc w leczeniu dziewczynki - za każdą przekazaną darowiznę na leczenie Justyny dziękuje ona za pomocą bransoletki, breloka lub zakładki: - Nasza córka sama wpadła na ten pomysł - informują jej rodzice.


Pomóc Justynie można dokonując wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”
Santander Bank
31 1090 2835 0000 0001 2173 1374
Tytułem: “2578 pomoc dla Justyny Bieleckiej”

 

wpłaty zagraniczne – foreign payments to help Justyna:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym Kawałek Nieba
PL31109028350000000121731374
swift code: WBKPPLPP
Santander Bank
Title: “2578 Help for Justyna Bielecka”

 

 

1 komentarz

  • Link do komentarza BeHa piątek, 10 lipca 2020 10:32 napisane przez BeHa

    Trzymam kochana kciuki, walcz dzielnie :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane