środa, 08 lipca 2020 11:31

Zaufała „marynarzowi z Kanady” i... wzięła kredyty

 
Zaufała „marynarzowi z Kanady” i... wzięła kredyty archiwum redakcji

Policjanci badają sprawę oszusta, który wykorzystując zaufanie jednej z mieszkanek powiatu, okradł ją z pieniędzy. Straciłaby ich więcej, gdyby nie pracownice banku.

Do zdarzenia doszło w minionych dniach w Trzemesznie. Policjanci otrzymali zgłoszenie od pracownic jednego z banków, że ich klientka planuje wykonać przelew na wysoką kwotę. Podejrzane wydawały się okoliczności tej całej operacji.

- Zadziałała czujność pracownic jednego z banków. 48-letnia kobieta, mieszkanka gminy Trzemeszno, mogła stracić 75 tysięcy złotych, już złożyła zawiadomienie o usiłowaniu wyłudzenia od niej pieniędzy - informuje asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno. Jak się jednak okazuje, matrymonialny oszust już wcześniej zdążył wykorzystać łatwowierność pokrzywdzonej: - Kilka dni temu kobieta przelała pieniądze w kwocie 11 tys. złotych mężczyźnie, który podawał się za kanadyjskiego marynarza, pracującego na morzu w okolicy Szwecji. Mężczyzna ten stopniowo zyskiwał zaufanie kobiety - poznali się na portalu społecznościowym. Gdy już to zaufanie zyskał, choć nigdy nie doszło do żadnego spotkania, to wmówił kobiecie, że przesłał jej oszczędności życia, ale niestety paczka musiała gdzieś utknąć na granicy i, jak sugerował, trzeba było opłacić cło. W związku z tym prosił pokrzywdzoną o przelanie mu 11 tys. złotych. Kobieta zgodziła się, wzięła kredyt i przekazała pieniądze - informuje oficer prasowy KPP Gniezno. 

Po kilku dniach kobieta ponownie przyszła do banku wziąć kredyt i dopiero w momencie wykonywania wspomnianej operacji na kwotę 75 tys. złotych, pracownice banku skontaktowały się z policjantami. Ci ustalili iż może dojść do usiłowania wyłudzenia pieniędzy. W sprawie wszczęto dochodzenie oraz poszukiwania za oszustem. Za to przestępstwo grozić może do 8 lat więzienia.

Policjanci po raz kolejny przypominają i apelują o rozwagę przy nawiązywaniu znajomości z nieznajomymi, zwłaszcza w Internecie. W przypadku pojawiających się żądań lub próśb o przekazanie pieniędzy osobom, których tak naprawdę nigdy nie spotkaliśmy, należy zachować ostrożność lub zaprzestać kontaktu.

4 komentarzy

 • Link do komentarza Kobieta czwartek, 09 lipca 2020 19:38 napisane przez Kobieta

  Jestem samotną kobietą i nie mogę zrozumieć co trzeba mieć w głowie aby tak bezmyślnie dawać pieniądze, komuś kogo się nie widziało, nie poznało, tym bardziej, że już od kilku lat trąbią na prawo i lewo o tych przekrętach. Trzeba zamiast mózgu mieć sieczkę w głowie a rozsądekiem rządzą cztery litery.

 • Link do komentarza norte czwartek, 09 lipca 2020 11:48 napisane przez norte

  Bo już myślała, że jak cło na paczkę 11tys to w niej bedzie towaru za 100tys PLN. Za zachłanność się płaci.

 • Link do komentarza Czerepak środa, 08 lipca 2020 21:25 napisane przez Czerepak

  Trzeba mieć kuku na muniu, żeby być tak naiwnym i nieznanemu gościowi przelewać takie pieniądze!

 • Link do komentarza Endriu środa, 08 lipca 2020 13:20 napisane przez Endriu

  Kiedy te kobiety zmądrzeją?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane