czwartek, 16 lipca 2020 16:31

Zderzenie na skrzyżowaniu Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego i ul. Gdańskiej

 

W czwartkowe popołudnie doszło do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch samochodów osobowych - jedno z aut wpadło do rowu.

Do zdarzenia doszło 16 lipca, po godzinie 15:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, na skrzyżowaniu Trasy Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz ul. Gdańskiej, doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Volkswagen z pojazdem marki BMW. W wyniku tego drugie z aut wypadło z jezdni do pobliskiego rowu.

Na miejsce przybyły zastępy JRG Gniezno, które zabezpieczyły rejon zdarzenia oraz umożliwiły opuszczenie drugiego z pojazdów. Poszkodowana osoba, kierująca BMW, została przekazana zespołowi ratownictwa medycznego, który przewiózł ją do szpitala na dalsze badania.

Okoliczności zdarzenia ustali policja. W czasie prowadzonych działań ruch odbywał się bez większych utrudnień.

12 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec WIniar niedziela, 19 lipca 2020 11:10 napisane przez mieszkaniec WIniar

  WZDW odziedziczyła od GDDKiA same problematyczne odcinki, którymi przez lata nikt nie zainteresował się pod kątem bezpieczeństwa. Nie tylko to skrzyżowanie, ale także wiele innych odcinków wymaga poprawy sytuacji. Niemniej to tutaj zbiega się kilka czynników powodujących wzrost niebezpieczeństwa - kąt łuku drogi, skrzyżowanie, brak jakichkolwiek elementów spowalniających. Odpowiedz zarządcy, że oznakowanie nakazuje zwolnić, jest niepoważna, bo tak samo istnieją przepisy zabraniające kraść, a i tak ludzie kradną. Są narzędzia do spowolnienia ruchu, tylko nikt z nich nie chce korzystać. Rondo jest wybitnie koniecznym rozwiązaniem i należy je wprowadzić, bo inaczej w końcu dojdzie do prawdziwej tragedii.

 • Link do komentarza Norbert sobota, 18 lipca 2020 10:33 napisane przez Norbert

  Sławek, ptasi móżdżku, to stój na tym skrzyżowaniu z tubą i krzycz to do każdego przejeżdżającego tam mistrza kierownicy! Apele na forum są tyle warte, co twoje przemyślenia.

 • Link do komentarza Kierowca piątek, 17 lipca 2020 21:13 napisane przez Kierowca

  Tam powinno być rondo.

 • Link do komentarza Slawek piątek, 17 lipca 2020 17:20 napisane przez Slawek

  Dopóki wiekszosc jeździ tam jak na nurburgringu nie będzie lepiej to nie skrzyżowanie powoduje wypadki tylko ludzie. Mniej pośpiechu i więcej kultury co ma zrobić dyrektor wsiadać każdemu do auta i przejeżdżać za niego skrzyżowanie żeby nie trzeba było myśleć, ludzie nie pier bzdur

 • Link do komentarza Slawek piątek, 17 lipca 2020 17:20 napisane przez Slawek

  Dopóki wiekszosc jeździ tam jak na nurburgringu nie będzie lepiej to nie skrzyżowanie powoduje wypadki tylko ludzie. Mniej pośpiechu i więcej kultury co ma zrobić dyrektor wsiadać każdemu do auta i przejeżdżać za niego skrzyżowanie żeby nie trzeba było myśleć, ludzie nie pier bzdur

 • Link do komentarza Henryk piątek, 17 lipca 2020 13:40 napisane przez Henryk

  Kupszcza, skoro twoim pojazdem jest hulajnoga, to nie zabieraj głosu w sprawach poważnego ruchu samochodowego.

 • Link do komentarza Ankss piątek, 17 lipca 2020 09:05 napisane przez Ankss

  Spokojnie przejechać ? Zapraszam spokojnie przejechać o 15 oczywiście od strony castoramy skręcić w lewo.

 • Link do komentarza Elżbieta piątek, 17 lipca 2020 07:01 napisane przez Elżbieta

  KUPSZCZA .. W godzinach szczytu czeka się na tym skrzyżowaniu nawet dziesięć minut , a nie tylko dwie minuty, jak piszesz! !!

 • Link do komentarza Kupszcza czwartek, 16 lipca 2020 21:07 napisane przez Kupszcza

  I znowu wychodzi pośpiech. Ludzie tam można spokojnie przejechać. Czy jak się poczeka dwie może trzy minuty to tak wiele??

 • Link do komentarza Agata czwartek, 16 lipca 2020 21:04 napisane przez Agata

  dyrekcja dróg krajowych chyba czeka na jakiś naprawdę poważny wypadek, w którym zginie co najmniej dziesięciu ludzi skoro jej dotychczasowe nie wystarczyły, by przebudować to skrzyżowanie lub zmienić je w wielkie rondo !

 • Link do komentarza Wściekły czwartek, 16 lipca 2020 20:55 napisane przez Wściekły

  ZNOWU WYPADEK W TYM SAMYM MIEJSCU !! I co ? I znowu dyrektor zarządu dróg krajowych nic nie zaplanuje by to niebezpieczne miejsce w końcu przestało w Gnieźnie istnieć ? Przecież to tylko zawyża statystyki wypadkowe w jego województwie !!

 • Link do komentarza szofer czwartek, 16 lipca 2020 16:40 napisane przez szofer

  Jak władze nie uporządkują komunikacyjnie tego skrzyżowania, jeżeli nie będzie także podwójnej linii od wiaduktu na Toruń do tego miejsca, to tam będą ginąć ludzie. Niektórzy kierowcy pędzą tam na złamanie karku, wyprzedzają nie mając widoczności, Normalne popisy cwaniaków, a wyjechać z podporządkowanej jest tam bardzo niebezpiecznie. Jeden wypadek śmiertelny już był, chyba nie czekamy na kolejne, żeby coś tam zmienić?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane