sobota, 18 lipca 2020 15:59

Podzielili się swoim życiem w akcji krwiodawstwa

 

Kilkudziesięciu mieszkańców Grodu Lecha zdecydowało się w sobotnie południe podzielić się swoim życiem z innymi.

Mimo dość ciepłej temperatury, wielu gnieźnian zdecydowało się dzisiaj czekać w kolejce na przyjęcie w krwiobusie, który 18 lipca zatrzymał się przy Galerii Gniezno. Była to kolejna w tym roku odsłona akcji, organizowanej przez klub Honorowych Dawców Krwi działający przy Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej wraz ze sklepem Carrefour w Galerii Gniezno. Pierwsza tegoroczna, z uwagi na sytuację epidemiologiczną, miała formułę ograniczoną jedynie do punktu poboru krwi w tutejszym szpitalu.

O tym iż krew jest niezbędna do pomocy osobom poszkodowanym w wypadkach, a także przy skomplikowanych operacjach, nie trzeba specjalnie mówić. Często się zdarza, że dla jednego pacjenta potrzebnych jest kilka jednostek krwi, dla której do dziś nie wymyślono medycznego zamiennika, mogącego ją zastąpić. W sobotnie południe na podzielenie się swoim życiem zdecydowało się 57 osób, ale ostatecznie zakwalifikowanych zostało 51 - łącznie przekazano niespełna 22 litry krwi.

Wszyscy krwiodawcy mogli liczyć nie tylko na tradycyjne czekolady, ale także na gadżety przygotowane przez sponsorów.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane