wtorek, 04 sierpnia 2020 12:01

Zamknięcie wiaduktu w poniedziałkowe południe

 

Przez niespełna tydzień zmotoryzowani mogą jeszcze korzystać z przejazdów wiaduktem w ciągu ul. Warszawskiej. Wkrótce wprowadzone zostaną objazdy.

Wczoraj informowaliśmy o zmianach, które w związku z zamknięciem wiaduktu wprowadza MPK Gniezno. Przypomnijmy iż kilka linii zacznie jeździć w systemie przesiadkowym, a same zmiany wprowadzone zostaną w najbliższy poniedziałek. Od tego też dnia zamknięta zostanie sama przeprawa.

Dziś Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich poinformował o wytyczeniu objazdów, które prowadzić mają przez wiadukt w ciągu ul. Kostrzewskiego.

Wielu zmotoryzowanych skorzysta także z przejazdu ul. Pod Trzema Mostami, jednak przypominamy iż obecnie dalszy "skrót" przez ul. Rycerską w kierunku Winiar jest zamknięty z powodu prowadzonych prac kanalizacyjnych. 

Jak przekazała WZDW, wykonawca prac - firma Mosty Kujawy - planuje wykonać montaż oznakowania tymczasowego 6 i 7 sierpnia. Samo wprowadzenie organizacji tymczasowej i tym samym zamknięcie wiaduktu nastąpi w poniedziałek 10 sierpnia około godziny 12:00. 

Piesi początkowo będą mogli korzystać z przejścia po wciąż istniejącym przęśle wiaduktu, ale wraz z postępującymi pracami ruch ten zostanie skierowany na kładkę, która będzie zlokalizowana po wschodniej stronie przeprawy. Przypomnijmy iż utrudnienia mają potrwać do września 2021 roku.

4 komentarzy

 • Link do komentarza mieszkaniec czwartek, 06 sierpnia 2020 09:13 napisane przez mieszkaniec

  Dzielnica Konikowo z wszystkimi ulicami doprowadzającymi ruch do ulicy o tej nazwie powinna być w trybie natychmiastowym zreorganizowana komunikacyjnie. Przede wszystkim powinny się pojawić znaki zakazu postoju, bo parkujące pojazdy już teraz znacznie utrudniają ruch. No i trzeba to potem egzekwować, bo wielu jest takich od lat nietykalnych, na których żadne znaki nie robią wrażenia. Zastawiają czasem całe chodniki i trudno przejść z dziecięcym wózkiem. Zmora są też parkujące samochody na chodniku między wjazdem do Lidla a ul. Libelta. Tam jest znak zakazu parkowania, a kierowcy notorycznie sobie z tego kpią,przez co widzialność wyjazdu z ul. Libelta jest żadna!

 • Link do komentarza antyspeedway czwartek, 06 sierpnia 2020 01:57 napisane przez antyspeedway

  jeszcze żeby stadion żużlowy zamknęli i wtedy południe miasta w końcu odetchnie

 • Link do komentarza Sławek wtorek, 04 sierpnia 2020 18:22 napisane przez Sławek

  I na warszawskiej też a jakie korki będą pod mostami hoho

 • Link do komentarza Lukasz wtorek, 04 sierpnia 2020 15:20 napisane przez Lukasz

  Nie mogę się doczekać. Ale spokoj na wrzesińskiej będzie.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane