sobota, 08 sierpnia 2020 10:37

Żołnierz uratował tonącego 6-latka

 
Żołnierz uratował tonącego 6-latka Źródło: CSWL Poznań

Natychmiastowa reakcja żołnierza Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu kilka dni temu zapobiegła tragedii nad jeziorem Lednickim.

2 sierpnia 2020 roku, wypoczywając nad jeziorem Lednickim w gminie Łubowo, żołnierz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Poznaniu mł. chor. Adam Olejniczak nie wahając się ani sekundy wskoczył do wody, aby uratować 6-letnie dziecko, które wypadło z rowerka wodnego i zaczęło się topić.

Błyskawiczna reakcja żołnierza zapobiegła tragedii. Sam mundurowy podczas interwencji rozciął sobie śródstopie, ponieważ nie zważając na okoliczności instynktownie rzucił się na pomoc chłopcu. Zapytany po zdarzeniu chorąży o to, czy czuje się bohaterem stwierdził, że zareagował tak, jak każdy by zareagował - wierząc, że jego zachowanie było czymś naturalnym.

Niestety tegoroczne statystyki utonięć są bardzo niepokojące i wskazują na to, że nad wodą bywa niebezpiecznie i często niewinny wypoczynek może zakończyć się dramatycznie. Żołnierz Centrum zachowując zimną krew i reagując natychmiastowo być może zapobiegł kolejnej tragicznej historii. Świadkowie zdarzenia czyli matka, dziadkowie chłopca oraz sam poszkodowany są wdzięczni panu Adamowi o jego czujność, bezinteresowność i refleks.

Mł. chor. Adam Olejniczak na co dzień jest operatorem maszyny inżynieryjnej koparki oraz dowódcą plutonu w kompanii zabezpieczenia w Biedrusku.

Źródło: CSWL Poznań

2 komentarzy

  • Link do komentarza Bóg,  Honor,  Ojczyzna niedziela, 09 sierpnia 2020 17:35 napisane przez Bóg, Honor, Ojczyzna

    Bogu na chwałę, ludziom na ratunek. Żołnierzu dziękujemy!

  • Link do komentarza Agata_z sobota, 08 sierpnia 2020 20:48 napisane przez Agata_z

    Gdzie byli rodzice kapok obowowiazkowy

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane