poniedziałek, 10 sierpnia 2020 12:10

Wiadukt już zamknięty!

 

W południe nastąpiło zamknięcie wiaduktu prowadzącego z centrum w kierunku ul. Wrzesińskiej i Witkowskiej. Zmotoryzowanych czeka ponad rok utrudnień w ruchu i korzystania z objazdów.

Dokładnie o godzinie 12.07 pracownicy firmy wykonującej remont przeprawy ustawili bariery zamykające możliwość przejazdu wiaduktem im. ks. Jerzego Popiełuszki. Jednocześnie też autobusy zaczęły kursować na nowych zasadach.

Tym samym rozpoczęły się utrudnienia związane z remontem przęsła oraz konstrukcji nośnej wiaduktu, które mają potrwać ponad rok. Ostatni raz takie prace prowadzone były ponad 20 lat temu - wtedy jednak po Gnieźnie jeździło znacznie mniej samochodów, niż ma to miejsce obecnie.

Zarządca drogi poinformował, że początkowo piesi będą mogli korzystać z przejścia istniejącym wiaduktem, a po wybudowaniu kładki ruch ten zostanie na nią przeniesiony, by umożliwić dalsze prace. Z przejścia korzystać będą mogli także rowerzyści - z jednośladu trzeba będzie jednak zejść i ma on zostać przeprowadzony.

Autobusy MPK będą kursować na takiej samej zasadzie, jak 20 lat temu. Część linii będzie przesiadkowa, a część kursować będzie przez najazd na wiadukt (przystanki będą w rejonie Pomnika Opatrzności Bożej oraz Ronda Gnieźnieńskich Olimpijczyków). Linia nr 5 ma nową trasę do ul. Kawiary z pominięciem ul. Dworcowej i Kościuszki przez ulice: Konikowo (przystanki przy Rondzie Witolda Pileckiego), Kolejowa, Cegielskiego i Słoneczna. Należy śledzić zmiany w rozkładzie jazdy MPK Gniezno.

Zmotoryzowani gnieźnianie muszą uzbroić się w cierpliwość. Zalecany objazd w celu rozładowania ruchu w newralgicznych miejscach, jakimi są ul. Pod Trzema Mostami oraz ul. Kostrzewskiego, znajduje się poniżej.

 

 

 

3 komentarzy

  • Link do komentarza janciovodnik środa, 12 sierpnia 2020 16:59 napisane przez janciovodnik

    zdzichu567 nie da się. Zabytek.

  • Link do komentarza zdzichu 567 środa, 12 sierpnia 2020 00:05 napisane przez zdzichu 567

    Po co remontować złom przez 1,5 roku? Nie lepiej nowy zmontowany przez miesiąc.

  • Link do komentarza szofer poniedziałek, 10 sierpnia 2020 19:11 napisane przez szofer

    Ulica Konikowo na całej długości powinna mieć zakaz postoju! oczywiście kierowcy powinni wtedy wiedzieć, ze taki zakaz obowiązuje także na chodnikach, bo w tej chwili tam jest galimatias.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane