wtorek, 11 sierpnia 2020 07:56

RCKiK alarmuje: brakuje krwi!

 

Codziennie dochodzi do wypadków na drogach, w trakcie wypoczynku, a do tego wiele osób oczekuje na zabiegi - tymczasem banki krwi ponownie świecą pustkami.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu apeluje o oddanie krwi w najbliższym czasie. Aktualne zapotrzebowanie na krew można śledzić dla każdego miasta w Polsce za pośrednictwem serwisu krew.info/zapasy, jednak trzeba mieć świadomość iż stan ten może się wyczerpać w każdej chwili. Tymczasem zapotrzebowanie jest duże.

Aby oddać krew można udać się do oddziału terenowego RCKiK, mieszczącego się w Gnieźnie w szpitalu przy ulicy św. Jana 9 - budynek B - wejście od strony ul. Rybnej. Czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 – 11:00. Wybierając się do Poznania - można skorzystać z głównej siedziby RCKiK przy ul. Marcelińskiej 44 - zasady przyjmowania można poznać na stronie rckik.poznan.pl

 

4 komentarzy

 • Link do komentarza Jam_Jest sobota, 15 sierpnia 2020 12:58 napisane przez Jam_Jest

  Płacimy składki na NFZ, a mimo to, dostanie się do specjalistów, jest trudne i zawsze można usłyszeć ,że mozemy pójść prywatni, tak wiec niech płacą za oddana krew, skoro my pacjeci musimy za wszystko zaplacic. Wtedy krwi będą mieli pod dostatkiem. Czasy kiedy za oddanie krwi oddający otrzymywał kawę, albo bon na obiad do Steli, dawno już minęły. Dzisiaj nic nie ma za fri, za wszystko trzeba płacić.

 • Link do komentarza Pan Hawranek sobota, 15 sierpnia 2020 12:31 napisane przez Pan Hawranek

  Za oddanie krwi należy się dzień wolnego, i pracodawca musi to uszanować.

 • Link do komentarza Zenek czwartek, 13 sierpnia 2020 09:48 napisane przez Zenek

  Normalni ludzie są w tych godzinach w pracy. Zróbcie chociaż raz w tygodniu godziny pracy 14-22 i to rozwiąże problem.

 • Link do komentarza Slawek wtorek, 11 sierpnia 2020 11:13 napisane przez Slawek

  Otwórzcie Gniezno na Jana w soboty wkoncu

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane