wtorek, 11 sierpnia 2020 08:56

Obchody święta Wojska Polskiego

 

W najbliższą sobotę zaplanowane zostały uroczystości związane z obchodami upamiętniającymi 100. rocznicę Bitwy Warszawskiej.

Uroczystości rozpoczną się mszą świętą, odprawioną w kościele pw. NMP Królowej Polski (kościół garnizonowy) o godzinie 11.30. Następnie uczestnicy udadzą się w kierunku cmentarza przy ul. Witkowskiej, gdzie w kwaterze poległych i zmarłych żołnierzy Wojska Polskiego II Rzeczypospolitej zostaną upamiętnieni polegli w obronie Ojczyzny.

Na godzinę 21.00 zaplanowano plenerową projekcję filmu "Legiony", który wyemitowany zostanie na zapleczu Muzeum Zabytków Kultury Technicznej w dawnej jednostce wojskowej przy ul. Wrzesińskiej - bezpłatne wejściówki są do odbioru w MOK.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane