wtorek, 11 sierpnia 2020 10:43

Kolejny przypadek zakażenia

 

Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o drugiej osobie, u której od wczoraj potwierdzono zakażenie koronawirusem. Przebywa ona w szpitalu.

Wczoraj w zestawieniu z Sanepidu, nadesłanym przed południem, zawarto informację o braku zakażeń w naszym rejonie i wyleczonych wszystkich przypadkach. Wkrótce po tym Wielkopolski Urząd Wojewódzki poinformował o 25-letniej kobiecie z powiatu gnieźnieńskiego, u której potwierdzono zakażenie - przebywa ona w izolatorium w Poznaniu.

Dziś WUW przekazał w codziennym zestawieniu, że odnotowano kolejny przypadek - jest to 38-letni mężczyzna z powiatu gnieźnieńskiego, który znajduje się w Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Poznaniu. 

Od początku pandemii w Wielkopolsce odnotowano 4495 przypadki zakażeń - z tego 1301 to przypadki aktywne, 2986 osób wyzdrowiało, a 208 osób zmarło. W powiecie gnieźnieńskim łączne 178 osób miało potwierdzony przypadek, z czego 175 jest wyleczonych, a 1 zmarła.

1 komentarz

 • Link do komentarza zakręcony wtorek, 11 sierpnia 2020 11:58 napisane przez zakręcony

  Pytanie do miejscowej Stacji San.-Epid:
  Nie kwestionując istnienia wirusa (rożnych wirusów zresztą), proszę odpowiedzieć na pytanie, ile osób w Polsce zmarło na tego koronowirusa, u których stwierdzono tylko i wyłącznie jako jedyną przyczynę tego Covida i którzy nie mieli żadnych chorób tzw. współistniejących? Nie interesują mnie także ludzie w bardzo podeszłym wieku, bowiem wiadomo, że u takich ludzi to nawet zwykły katar lub angina może być powodem do zgonu.
  Pytanie drugie - jaka jest prawdziwa skuteczność wszelakich testów, bowiem jak się podaje, wyniki rożnych badań tych samych osób dają odmienne wyniki?
  Pytanie trzecie - czy prawdą jest, że domy opieki i inne instytucje zajmujące się chorymi na koronowirusa otrzymują dodatkowe gratyfikacje na ich leczenie, a personel także za uciążliwość w pracy?
  Pytanie czwarte - jak zrozumieć niezwykły spadek śmiertelności w Polsce mimo panowania rzekomej pandemii?
  Pytanie piąte - na to nie oczekuję odpowiedzi, ale czytając doniesienia naukowe i wypowiedzi wielu naukowców wirusologów nie należy się dziwić, ze społeczeństwo nie wierzy rządzącym i nie podziela strachu związanego z zaostrzeniami, które jak twierdzi część tych znawców, są nieadekwatne do rzekomej zarazy.
  Pytanie szóste brzmi - jaki byłby wynik zakażeń, gdyby przebadano całą populację Polski ? Przecież jasne jest, że im więcej testów, tym więcej wyników, także tych dodatnich i ujemnych. Jeżeli wynik dodatni byłby w granicach 3/4 populacji to znaczy, że 75 % ludzi w Polsce należałoby izolować?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane