wtorek, 11 sierpnia 2020 19:58

Manifestowali w obronie zatrzymanych

 

Niespełna setka gnieźnian spotkała się we wtorkowy wieczór na rynku, by zamanifestować swoją solidarność z osobami zatrzymanymi przez policję kilka dni temu w Warszawie.

Manifestacja tradycyjnie została zorganizowana przez gnieźnieńskie środowiska lewicowe. W ten sposób postanowiono wyrazić solidarność z osobami, które zostały zatrzymane w stolicy w związku z działaniami podjętymi przez tamtejszą policję. Uczestnicy protestu wzięli ze sobą flagi LGBT, a także trzymali różne slogany.

W trakcie przeszło 45-minutowej manifestacji w obronie zatrzymanych przemawiały różne osoby, a ponadto wznoszono także hasła, m.in. "Solidarność naszą bronią", "Moje siostry będę bronić, kiedy państwo mnie nie broni", "Wolność, równość, akceptacja". W sumie w zgromadzeniu według służb wzięło udział około 80 osób.  

21 komentarzy

 • Link do komentarza Kolorowa nienawiść piątek, 14 sierpnia 2020 08:58 napisane przez Kolorowa nienawiść

  Przecież cierpienie jest glebą miłości.
  Tęczowi sami sobie przeczycie... Hasła ACAB nie maja nic wspólnego
  z miłością! Czy macie już te litery wytatuowane na swoich pięściach?
  Na szczęście prawda was wyzwoli, choćby i kilku z was.

 • Link do komentarza Wiktor czwartek, 13 sierpnia 2020 20:07 napisane przez Wiktor

  @ Jam_Jest - Pan już dawno nadaje się na leczenie w zamkniętym zakładzie. Pan nawet nie rozumie prostych komentarzy innych czytelników. Rodzynek nam się trafił w Gnieźnie, wielki obrońca przestępców.

 • Link do komentarza Koryfeusz czwartek, 13 sierpnia 2020 18:09 napisane przez Koryfeusz

  Jam_Jest, jaka agresja ze strony Policji? Z tego co widziałem to środowiska LGBT były wulgarne wobec Policjantów, którzy zachowywali zimną krew. Wystarczy obejrzeć nagrania z tych protestów i wtedy będzie jasne kto był tym agresywnym. Czy zachowanie tego chłopaka Margot nie było agresywne? Otóż było.

 • Link do komentarza Jam_Jest czwartek, 13 sierpnia 2020 12:36 napisane przez Jam_Jest

  Ad:Koryfeusz:
  ****************
  Wszystko zależy od tego, co jest agresją, a co nią nie jest? Według ciebie ten ktoś był agresywny, natomiast prawdziwa agresja, do jakiej dochodzi na tych manifestacjach, to owszem jest, ale ze strony przeciwników LGBT, i ze strony policji.

  Do:Rota:
  ************
  Jeżeli już, to pozwolę sobie na zadanie pytania, jak rozumiesz znaczenie słów prawdziwy patriota Polak? Czy według ciebie, to ten, który na symbolicznych szubienicach wiesza zdjęcia z wizerunkami polityków obozu lewicowego, czy ten, który w sposób bestialski napada na manifestującego z LGBT, gdzie nawet policja nie specjalnie reagowała?
  To jest twoim zdaniem Polak patriota, że nie wspomnę o sytuacji obchodów urodzin Hitlera w lesie, przecież oni też uważają się za patriotów. Tego chcesz, takich patriotów?

 • Link do komentarza Do Sowietów czwartek, 13 sierpnia 2020 06:57 napisane przez Do Sowietów

  Lewacy "obrońcami" :) Trochę to schizofreniczne w sytuacji, gdy jeszcze nie tak dawno prześladowali ludzi innej orientacji seksualnej: akcja hiacynt, prześwietlanie tyłków na komisjach wojskowych itd... Precz z komuną, im nie chodzi o dobro Polski. Nigdy im nie zależało na Polsce. Tu chodzi o walkę z ludźmi wierzącymi, ot co, a homoseksualiści, lesbijki itd są instrumentalnie wykorzystywani w bieżącej walce politycznej. Godne politowania.

 • Link do komentarza Misio czwartek, 13 sierpnia 2020 01:03 napisane przez Misio

  Towarzysze z SLD tacy mało radośni i nie wykazują energii na tych zdjęciach, a gdzie uśmiech i machanie chorągiewkami, uściski dłoni i rozdawanie tęczowych książeczek obywatelom Gniezna, liczbowo też skromniutko - czyżbyście nie lubili dziewczynki Margot ? Skandalem jest to, że ta gromadka protestuje w obronie chłopa, który z kumplami zaatakował nożem i pobił niewinnego człowieka oraz zniszczył mienie, które nie jest jego własnością. Tęczowi chuligani za swoje wybryki powinni zostać surowo ukarani i to tyle w temacie tej wspaniałej manifestacji.

 • Link do komentarza senior środa, 12 sierpnia 2020 20:15 napisane przez senior

  Niejaki Gandalf napisał :"Każdy ma prawo żyć po swojemu! Tę prawdę chcieli przekazać ludzie zebrani na rynku. I fajnie i pozytywnie." Panie Gandalf, nie każdy ma prawo żyć po swojemu, bowiem w Polsce, kraju cywilizowanym obowiązują pewne zasady ujęte w przepisach prawa i nikt nie ma prawa zaśmiecać przestrzeni publicznej dewiacjami, wynaturzeniami, i zdziczeniami. Tak, zdziczeniami, bo twierdzenie mężczyzny, że jest kobietą jest zwykłym zdziczeniem, seksualnym zaburzeniem i to się nadaje do leczenia psychiatrycznego, a nie na wiece. leczenia wymagają oprócz tego dewianta wszyscy ci z takich zbiegowisk.
  A Natalce życzę odwagi w poważnych sprawach.

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 12 sierpnia 2020 16:01 napisane przez Koryfeusz

  Natalia, a gdzie byłaś jak Tusk kazał strzelać do górników, albo Schetyna bić w 2008 roku zwykłych kibiców na komisariatach w Warszawie, by wymusić na nich przyznanie się do czegoś, czego nie zrobili? Gdzie byłaś jak podnosili wiek emerytalny? Pewnie w domku i temu przyklaskiwałaś, a teraz wspaniali ludzie, bo protestują w obronię faceta, który poważnie złamał prawo. Pewnie gdyby Twoja Platforma rządziła, to ten Margot nie poniósłby żadnej odpowiedzialności. Odważni to oni nie są, bo taki protest to każdy może sobie zorganizować i pokrzyczeć na ulicy.

 • Link do komentarza Natalia środa, 12 sierpnia 2020 13:49 napisane przez Natalia

  Wspaniali odważni ludzie

 • Link do komentarza Rota środa, 12 sierpnia 2020 13:30 napisane przez Rota

  Kto wychowywał te dzieci? Pan T mija się z prawda. Każdy musi odpowiedzieć za swoje czyny. Ta garstka osób chce nas zdominować!!! Niech żyją sobie wg swojego upodobania i nam nie narzucają swojego zboczenia. Polska to naród chrześcijański od przeszło 1050 lat. To wiara w trudnych dla Polski czasach nam dodawała sił i umacniała w działaniu.. Polacy was nie prześladują to wy obrażacie nas swoimi czynami typu obwieszane teczami różnych pomników. Nie godne to jest dla PRAWDZIWEGO PATRIOTY POLAKA ,opamiętajcie się. Nas nie obchodzi z kim lub jak żyjecie , miejcie w tym swoim życiu swoją godność .

 • Link do komentarza Koryfeusz środa, 12 sierpnia 2020 13:15 napisane przez Koryfeusz

  Ten mężczyzna Margot został zatrzymany za napaść, niszczenie mienia i kilka innych rzeczy, a nie za działalność na rzecz LGBT. Tak, to jest mężczyzna, bo takie coś jak niebinarność to uważam za bzdurę, jakąś fanaberię podobną do mody na weganizm i czy diety bezglutenowe. Jak ktoś ma problemy z tożsamością płciową to od tego są odpowiedni lekarze. Środowisko LGBT robi z siebie prześladowanych, ale niech zwrócą uwagę na siebie, czy nie postępują agresywnie? Czy zachowanie Margot było spokojne czy agresywne? Bez powodu nie został zatrzymany.

 • Link do komentarza JakiśTamOP środa, 12 sierpnia 2020 12:12 napisane przez JakiśTamOP

  Bardzo fajnie, że demonstrują mają do tego pełne prawo i cieszę się, że obeszło się bez żadnych prowokacji z obu storn, ale jak widzę typiarke która ma gdzieś napisane "ACAB" to aż mnie krew zalewa. Jak myślicie kto w tym momencie stał obok tych ludzi i czuwał żeby nic im się nie stało? To ugrupowanie samo walczy z generalizacją, a niektórzy z przedstawicieli sami ją stosują.

 • Link do komentarza Marek środa, 12 sierpnia 2020 00:04 napisane przez Marek

  Skąd pewność, że to mieszkańcy Gniezna ?
  Może to grupa objazdowa ?

 • Link do komentarza elka wtorek, 11 sierpnia 2020 22:39 napisane przez elka

  Gniezno potrzebuje egzorcyzmów! I to szybko!

 • Link do komentarza Dzieci wtorek, 11 sierpnia 2020 22:36 napisane przez Dzieci

  Nie idźcie tą drogą, zostawcie to. Nie wystarczy machać kolorową tkaniną, trzeba wziąć za życie odpowiedzialność. Dzieci! Nie wchodżcie w zatęchłe buty Pavlika Morozova i Pavki Korchagina. To wszystko już było! Szkoda Waszej młodości na polityczne układanki.

 • Link do komentarza Nena wtorek, 11 sierpnia 2020 22:28 napisane przez Nena

  Jacy to Gnieźnianie? Zwieźli ich z Poznania.

 • Link do komentarza Gość wtorek, 11 sierpnia 2020 22:08 napisane przez Gość

  No tak im wolno łamać prawo. Jak Tusk strzelał do górników to gdzie byli? Banda zdegerowanych małolatów do roboty by lepiej poszli. Jak tylko w ciągu dekady Islam dojdzie do władzy w Francji to dopiero zobaczycie swoją wolność i tolerancję ha ha ha. I to będzie piękna chwila

 • Link do komentarza Gandalf wtorek, 11 sierpnia 2020 22:00 napisane przez Gandalf

  Każdy ma prawo żyć po swojemu! Tę prawdę chcieli przekazać ludzie zebrani na rynku. I fajnie i pozytywnie.

 • Link do komentarza Tadzio wtorek, 11 sierpnia 2020 21:55 napisane przez Tadzio

  Ciekawe dlaczego nie wychodzą jak podnoszą podatki, ceny rosną lub zamiast trawnika robi się betonowe piramidy. Tam nie płacą?

 • Link do komentarza Wiesiek wtorek, 11 sierpnia 2020 21:12 napisane przez Wiesiek

  Ludzie, czy wy naprawdę macie sieczkę w głowie? Przecież aresztowano waszych współwyznawców nie za ideologię, nie za to, ze wyznają jakieś odchylenia od normy, nie za to, że jakiś chłop twierdzi, ze jest babą, tylko za niszczenie mienia, za czynny napad na policjantów, za przestępstwa, które są w polskim prawie objęte paragrafami. Chcecie, jak widać anarchii w Polsce i wstyd, ze miedzy wami sa ludzie starsi, także celebryci, którzy powinni wam wytłumaczyć, o co naprawdę w tym wszystkim chodzi., skoro sami nie potraficie zrozumieć. A raczej rozumiecie i wasi promotorzy także, tylko chcecie kolejnej rozróby w Polsce, ale to się wam już nie uda. Nas, ludzi normalnych jest znacznie więcej!

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane