Wydrukuj tę stronę
środa, 12 sierpnia 2020 08:00

Wiele naruszeń w jednym transporcie

 

Wspólne działania prowadzone przez inspektorów transportu drogowego na S5 niedaleko Gniezna, doprowadziły do zatrzymania nienormatywnego zespołu pojazdów, który otrzymał zakaz dalszej jazdy.

W miniony poniedziałek 10 sierpnia, inspektorzy prowadzący działania na drodze ekspresowej z Gniezna do Poznania doprowadzili do zatrzymania zespołu pojazdów należących do polskiego przedsiębiorcy. Wykonywał on przewóz drogowy koparki na gąsienicach na potrzeby własne.

Rzeczywista masa całkowita zespołu pojazdów po zważeniu wynosiła 46,95 t przy normie 40 t. Została więc przekroczona o 6,95 t, czyli o ponad 17 procent. O prawie metr zespół pojazdów był też za długi. Zamiast 16,5 m, miał 17,38 m. Kierowca nie okazał zezwolenia kategorii piątej i przedsiębiorcę czeka za to postępowanie administracyjne zagrożone karą 5 tys. złotych. Ponadto kolejne 1,5 tys. łącznie grozi mu za brak badania okresowego tachografu i nieterminowe pobieranie danych z karty kierowcy.

Dużo nieprawidłowości wykazali też inspektorzy w przypadku pracy kierowcy. Otrzymał on w sumie mandaty na kwotę 500 złotych za między innymi nieprawidłowe operowanie przełącznikiem tachografu, umożliwiającym zmianę rodzaju aktywności kierowcy i skrócenie dziennego okresu odpoczynku. Zespół pojazdów trafił na parking strzeżony. Inspektorzy zatrzymali również dowód rejestracyjny od ciągnika siodłowego w związku z niezgodnością ze stanem faktycznym. W dokumencie wpisano dwie osie, a w rzeczywistości były trzy.

źródło: WITD

Galeria