czwartek, 13 sierpnia 2020 08:56

Sprawca wieczornego wypadku był pijany

 

Kierowca, który spowodował wypadek w środowy wieczór na drodze krajowej nr 15, po zdarzeniu został doprowadzony na komendę.

Wczoraj w godzinach wieczornych informowaliśmy o wypadku drogowym, do którego doszło na DK15 na wysokości Jankowa Dolnego.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, na prostym odcinku drogi, na wysokości doliny rzeki Wełny, kierujący taksówką marki Seat 56-letni mężczyzna, jadąc z Trzemeszna w kierunku Gniezna, na prostym odcinku drogi podczas wyprzedzania nie zachował ostrożności i doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka Mercedesem. W wyniku tego oba pojazdy przemieściły się na jezdni i zatrzymały około 150 metrów od siebie. Na skutek tego droga została zablokowana na czas prowadzonych przez służby działań (zobacz zdjęcia).

Kierujący pojazdem marki Mercedes 28-letni mężczyzna wyszedł z pojazdu bez większych obrażeń, natomiast 56-latek z taksówki został opatrzony przez zespół ratownictwa medycznego, ale również nie wymagał hospitalizacji. W trakcie badania trzeźwości stwierdzono u niego 0,85 promila alkoholu w organizmie.

Po wszystkim został on przewieziony na komendę w celu przeprowadzenia dalszych czynności. 56-latkowi odebrano prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za spowodowanie zdarzenia drogowego oraz prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości.

 

8 komentarzy

 • Link do komentarza marek piątek, 14 sierpnia 2020 07:08 napisane przez marek

  Ojej, jak to się mogło stać. Zawodowy kierowca? a podobno to kierowcy Ubera są zagrożeniem.

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 13 sierpnia 2020 22:34 napisane przez Mieszkaniec

  Zlotowom wolno wiecej

 • Link do komentarza pasażer czwartek, 13 sierpnia 2020 20:12 napisane przez pasażer

  Przychylam się do głosów mówiących, ze taksówkarze tak, jak kierowcy autobusów, powinni być poddawani częstym kontrolom. I powinni za to płacić, bo nie ma nic za darmo.No i wiele tych taksówek powinno już dawno być na złomowisku, z tą czystością to też jest wiele do życzenia u niektórych. A w ogóle, to jest jakiś dziwny interes. Niby jest ich ponad setka, a na mieście widać stale kilkanaście tylko tych samych . Co się za tym kryje? jakie inne interesy? A bardzo starsi kierowcy to chyba sa najętymi do pracy, bo na pewno to nie są ich pojazdy. Jaki tam panuje styl pracy i porządek? Strach wsiadać.

 • Link do komentarza Anna czwartek, 13 sierpnia 2020 17:52 napisane przez Anna

  A mi jest tak żal tego auta bo mógł mi oddać a nie jechać po pijaku!!! Ja nie piję i mam takie stare auto a ten super auto i pijak..... koncesje odebrać, prawko, zakaz przewozu osób i ponieść koszty służb RATOWNICZYCH i wpłacić KASE na walkę z ALKOHOLIZMEM....

 • Link do komentarza emigrant czwartek, 13 sierpnia 2020 12:29 napisane przez emigrant

  Kierowca swojego prywatnego samochodu jadący po pijaku, to morderca, ale taksówkarz, który po pijanemu jeździ po drogach i któremu sa powierzani pasażerowie pełni wiary, ze zdrowo i cało dojadą do celu, i taki taksówkarz jeździ pijany, to kara powinna być podwójna. Bo naraża nie tylko innych użytkowników dróg, ale także powierzonych jemu klientów.

 • Link do komentarza kierowca czwartek, 13 sierpnia 2020 12:15 napisane przez kierowca

  Wszyscy taksówkarze powinni być codziennie kontrolowaji. I karani za wymuszenia i brak pasow( jedziesz sam to zapinaj je)

 • Link do komentarza Pablo czwartek, 13 sierpnia 2020 10:50 napisane przez Pablo

  Wygląda na to, że dzisiaj pijany kierowca to już coś normalnego. Straszne to.

 • Link do komentarza m czwartek, 13 sierpnia 2020 10:23 napisane przez m

  Może w końcu przestanie funkcjonować niepisana pobłażliwość dla taksówkarzy, wielu z nich bywa w wątpliwym stanie, wiadomo w policji znajomości są, a Gniezno jest małe...Stan techniczny "taksówek" też należałoby czasem skontrolować...

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane