piątek, 14 sierpnia 2020 13:54

Gniezno pomoże powodzianom z Jasła

  mnopr
Gniezno pomoże powodzianom z Jasła źródło: Urząd Miasta w Jaśle

W najbliższym czasie Miasto Gniezno zamierza przekazać środki finansowe na rzecz pomocy samorządowi z Jasła, które nawiedziła w tym roku powódź błyskawiczna.

Dokładnie trzy lata temu, 11 sierpnia 2017 roku, Gniezno ucierpiało w wyniku nawałnicy. Straty były ogromne, a usuwanie zniszczeń trwało długi czas. Wówczas miasto mogło liczyć na pomoc i wsparcie, również finansowe, pozyskane od innych samorządów.

Niedawno, bo pod koniec czerwca, w wyniku powodzi ucierpiało Jasło. Zalane drogi, zniszczone budynki to tylko ogólny zarys wielkich zniszczeń, które przyniosła ze sobą wielka woda. Dlatego też z inicjatywą pomocy właśnie Jasłu zwróciła się do prezydenta radna Angelika Ślachcińska. Prezydent zdecydował się na przekazanie z miejskiego budżetu kwoty 70 tysięcy złotych, która pomoże zalanemu Jasłu na odbudowę rowów melioracyjnych położonych na terenie miasta. Pieniądze te trafią do potrzebującego Jasła najpewniej pod koniec sierpnia, po uchwaleniu ich przekazania na najbliższej sesji Rady Miasta. 

1 komentarz

  • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 15 sierpnia 2020 16:11 napisane przez Mieszkaniec

    Zasada wzajemności. Tak rodzą się przyjaźnie. Podaj dalej.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane