poniedziałek, 17 sierpnia 2020 08:35

Pożary prasy rolniczej na polach

 
Pożary prasy rolniczej na polach źródło: PSP Gniezno

W niedzielne popołudnie strażacy dwukrotnie byli wzywani do pożarów maszyn rolniczych, pracujących na polu.

Do pierwszego ze zdarzeń doszło 16 sierpnia około godziny 16:30. Wówczas to w rejonie Turostowa w gminie Kiszkowo doszło do pożaru prasy na polu - na miejsce skierowano zastępy OSP z Kiszkowa, Dąbrówki Kościelnej, Latalic i Pobiedzisk oraz JRG Gniezno. W wyniku tego pożaru ogniem zajęło się także ściernisko i słoma, które wraz z płonącą maszyną ugaszono po przybyciu kolejnych zastępów. 

Kolejny pożar miał miejsce kilka godzin później już w rejonie ul. Kłeckoskiej w Gnieźnie. Tam doszło również do pożaru prasy rolniczej, a na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Gniezno - w tym przypadku poszkodowany został rolnik, który doznał oparzeń. Po przybyciu strażaków pojazd ugaszono. 

źródło: OSP Dąbrówka Kościelna i PSP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane