sobota, 22 sierpnia 2020 09:13

Więzienna dekoracja dożynkowa w Gębarzewie

 
Więzienna dekoracja dożynkowa w Gębarzewie zdjęcie nadesłane

Mała podgnieźnieńska wieś, położona tuż za granicą miasta, znowu zaskakuje pomysłem na wykonanie dekoracji dożynkowej. Tym razem motywem został Zakład Karny w Gębarzewie.

Tegoroczne dożynki nie odbywają się na swoich dotychczasowych, tradycyjnych zasadach, ale mimo to wiele gmin decyduje się na zachęcanie mieszkańców do dekoracji swoich domostw i wsi. Tak samo jest w Gminie Czerniejewo, gdzie po raz kolejny został ogłoszony konkurs na który odpowiedzieli m.in. mieszkańcy Gębarzewa.

Po ubiegłorocznej wiosce Smerfów, o której było głośno w całym kraju nie tylko po jej otwarciu, ale także po kradzieży jednej ze słomianych postaci, Gębarzewo postanowiło ponownie zaskoczyć innych pomysłem na dekorację dożynkową wsi. Tym razem padło na dobrze znany w Polsce (w niektórych kręgach) zakład karny, położony na pograniczu gminy i miasta. Przy drodze prowadzącej przez Gębarzewo powstały "mury" więzienne z balotów słomy, na których porządku pilnują strażnicy, a w środku znajdują się pozbawieni wolności więźniowie.

3 komentarzy

  • Link do komentarza mateusz niedziela, 23 sierpnia 2020 11:02 napisane przez mateusz

    Z dystansem :)))))

  • Link do komentarza Ewa sobota, 22 sierpnia 2020 20:41 napisane przez Ewa

    Kochani! Wspaniale, dużo sił na potem i zwalczajmy koronawirusa. Wy jesteście najlepsi. Ta siła zwycięży wszystko. Tak trzymać.

  • Link do komentarza rowerzysta sobota, 22 sierpnia 2020 14:30 napisane przez rowerzysta

    ale pojechali...żeby się tylko nie obraził

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane