piątek, 28 sierpnia 2020 10:58

Mniej za śmieci od rodzin wielodzietnych w Gminie Gniezno

 

Od jesieni mieszkańcy Gminy Gniezno, którzy tworzą gospodarstwa domowe w rodzinach wielodzietnych, będą mogli liczyć na ulgi przy odbiorze odpadów.

W miniony czwartek radni Gminy Gniezno podjęli uchwałę, na mocy której od 1 października wprowadzone zostaną ulgi w wysokości 4 złotych od osoby dla rodzin wielodzietnych. Obecnie każdy mieszkaniec musi płacić za odpady 26 złotych miesięcznie. 

Ulga, którą uchwalono w miniony czwartek, obejmuje członków rodzin wielodzietnych zamieszkujących nieruchomość wraz z rodziną wielodzietną i posiadaczy ważnej Karty Dużej Rodziny. Warunkiem jest wypełnianie obowiązku zbierania odpadów komunalnych w sposób selektywny oraz niezaleganie z opłatami za gospodarowanie odpadami. 

Co więcej, na każde piąte i kolejne dziecko z rodziny wielodzietnej otrzymuje można otrzymać zwolnienie w całości. Aby otrzymać ulgę konieczne jest złożenie nowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Aby uzyskać ulgę, należy wypełnić nowy dokument, którego wzór również został przyjęty w trakcie obrad. Więcej informacji będzie można znaleźć na stronie Urzędu Gminy Gniezno. 

3 komentarzy

 • Link do komentarza Radek sobota, 29 sierpnia 2020 10:40 napisane przez Radek

  Bo rodziny wielodzietne wytwarzają mniej śmieci. Niech na nich robi reszta....

 • Link do komentarza Anna sobota, 29 sierpnia 2020 09:19 napisane przez Anna

  Do śmieciara: w artykule jest mowa o gminie Gniezno, a nie o mieście Gniezno.

 • Link do komentarza śmieciara piątek, 28 sierpnia 2020 11:23 napisane przez śmieciara

  Wyniki wyszukiwania
  Fragment z odpowiedzią z internetu
  "Od 1 kwietnia 2020 roku za odbiór odpadów segregowanych zapłacimy już nie 14 złotych, ale 24 złote. Jednocześnie ci, którzy nie segregują odpadów, od tego dnia zamiast 20 złotych zapłacą 48 złotych. Takie zmiany przewidywane są w regulaminie odbioru śmieci na terenie Gniezna." Jakas pomyłka chyba w tym artykule

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane