wtorek, 01 września 2020 10:42

Pierwsze klasy II LO rozpoczęły naukę

 

Dziś rozpoczyna się kolejny rok szkolny - w maseczkach, przyłbicach, a także w oparach środków dezynfekcyjnych i z dystansem, o który jednak trudno na szkolnych korytarzach.

Po wakacjach, które poprzedziły prawie cztery miesiące nieobecności uczniów w placówkach oświatowych, budynki szkolne ponownie wypełniły się gwarem wychowanków. Początek roku szkolnego 2020/2021 jest pełen wyzwań, ale nie tyle, co oświatowych, ale zdrowotnych - placówki muszą bowiem najpierw wypełnić wymagania sanitarne, które zostały na nie odgórnie narzucone. Mimo to, rok szkolny rozpoczął się zgodnie z wyznaczonym terminem, choć w pewnych ograniczeniach. Uczniowie 1 września spotykali się w swoich szkołach o określonych godzinach - tak, by nie wszyscy mieli ze sobą bezpośrednią styczność. 

Podobnie było w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki, gdzie o godzinie 10 spotkały się tylko klasy rozpoczynające czteroletnią naukę w tej placówce. Wszyscy w maseczkach, przed wejściem poddani dezynfekcji rąk, wysłuchali przemówienia skierowanego do nich przez dyrektor "Piętnastki" Różę Grabowską: - Szkoła w swoim założeniu jest miejscem bardzo uporządkowanym, wyznaczającym nam wszystkim konkretne cele i zadania. W tym roku jest nieco inaczej, znamy drogę, po której chcemy zdążać, znamy cele, które chcemy osiągnąć, niestety nie do końca wiemy, co nas po drodze czeka. Wierzę jednak, że podołamy temu trudnemu zadaniu - przyznała, podkreślając iż uczniowie zdecydowali dobrze, wybierając II LO jako miejsce kontynuacji swojej nauki: - Macie wokół siebie ludzi, którzy zawsze będą was wspierać - zarówno w procesie edukacji, wychowania, jak i szukania samych siebie. Nasza kadra to nauczyciele doskonale przygotowani do pracy w każdych warunkach. Nieważne czy stacjonarnie, czy stacjonarnie - zawsze jesteśmy dla was. Macie też obok siebie kolegów i koleżanki z klas starszych i tych nowych, których znacie albo za moment poznacie. Pamiętajcie, że oni są najważniejsi, bo to oni będą z wami, kiedy będzie trudno, bo nie obiecuję iż zawsze będzie łatwo. To oni wyciągną pomocną dłoń. 

Po przemówieniu, prezentacji wychowawców i odśpiewaniu hymnu szkoły, uczniowie udali się do swoich klas, by zapoznać się z harmonogramem zajęć, które rozpoczynają się już od jutra. W sumie do II LO w tym roku przyjętych zostało 250 uczniów.

3 komentarzy

  • Link do komentarza Piotr środa, 02 września 2020 10:50 napisane przez Piotr

    "Piętnastka", kiedyś najlepsze liceum w Gnieźnie, dziś z trudem broni drugiego miejsca. Poziom nauczania obniżył się w szybkim tempie. To "zasługa" kolejnych dyrektorów...

  • Link do komentarza stan wtorek, 01 września 2020 18:58 napisane przez stan

    Mnie dzisiaj w centrum miasta przeraził widok grup młodzieży poza terenami szkoły np. ul Chrobrego, Park Miejski przy ul. Sobieskiego, gdzie dosłownie tłumy, bez dystansu między sobą, paliły papierosy, przekazując sobie jeszcze na dodatek jednego papierosa. Czarno widzę epidemię za kilka tygodni. I po co w szkole ograniczenia jeżeli tuż za szkołą brak ograniczeń. Wielu nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Do czasu.

  • Link do komentarza rodzic wtorek, 01 września 2020 12:06 napisane przez rodzic

    70% ludzi nosi te szmatki pod nosem. No to ja się pytam, po co w ogóle je zakładają? Czy naprawdę wiara w ochronę przez zarazą jest tak wielka, ze ten widok szkoły przeraża nie tylko rodziców, ale także wielu zdrowo myślących Polaków?

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane