Wydrukuj tę stronę
wtorek, 01 września 2020 10:42

Pierwsze klasy II LO rozpoczęły naukę

 

Dziś rozpoczyna się kolejny rok szkolny - w maseczkach, przyłbicach, a także w oparach środków dezynfekcyjnych i z dystansem, o który jednak trudno na szkolnych korytarzach.

Po wakacjach, które poprzedziły prawie cztery miesiące nieobecności uczniów w placówkach oświatowych, budynki szkolne ponownie wypełniły się gwarem wychowanków. Początek roku szkolnego 2020/2021 jest pełen wyzwań, ale nie tyle, co oświatowych, ale zdrowotnych - placówki muszą bowiem najpierw wypełnić wymagania sanitarne, które zostały na nie odgórnie narzucone. Mimo to, rok szkolny rozpoczął się zgodnie z wyznaczonym terminem, choć w pewnych ograniczeniach. Uczniowie 1 września spotykali się w swoich szkołach o określonych godzinach - tak, by nie wszyscy mieli ze sobą bezpośrednią styczność. 

Podobnie było w II Liceum Ogólnokształcącym im. Dąbrówki, gdzie o godzinie 10 spotkały się tylko klasy rozpoczynające czteroletnią naukę w tej placówce. Wszyscy w maseczkach, przed wejściem poddani dezynfekcji rąk, wysłuchali przemówienia skierowanego do nich przez dyrektor "Piętnastki" Różę Grabowską: - Szkoła w swoim założeniu jest miejscem bardzo uporządkowanym, wyznaczającym nam wszystkim konkretne cele i zadania. W tym roku jest nieco inaczej, znamy drogę, po której chcemy zdążać, znamy cele, które chcemy osiągnąć, niestety nie do końca wiemy, co nas po drodze czeka. Wierzę jednak, że podołamy temu trudnemu zadaniu - przyznała, podkreślając iż uczniowie zdecydowali dobrze, wybierając II LO jako miejsce kontynuacji swojej nauki: - Macie wokół siebie ludzi, którzy zawsze będą was wspierać - zarówno w procesie edukacji, wychowania, jak i szukania samych siebie. Nasza kadra to nauczyciele doskonale przygotowani do pracy w każdych warunkach. Nieważne czy stacjonarnie, czy stacjonarnie - zawsze jesteśmy dla was. Macie też obok siebie kolegów i koleżanki z klas starszych i tych nowych, których znacie albo za moment poznacie. Pamiętajcie, że oni są najważniejsi, bo to oni będą z wami, kiedy będzie trudno, bo nie obiecuję iż zawsze będzie łatwo. To oni wyciągną pomocną dłoń. 

Po przemówieniu, prezentacji wychowawców i odśpiewaniu hymnu szkoły, uczniowie udali się do swoich klas, by zapoznać się z harmonogramem zajęć, które rozpoczynają się już od jutra. W sumie do II LO w tym roku przyjętych zostało 250 uczniów.

Galeria

3 komentarzy