środa, 02 września 2020 15:12

Potrącenie w centrum Gniezna

 

W środowe popołudnie na ul. Sienkiewicza doszło do potrącenia mężczyzny. Poszkodowany został przewieziony do szpitala.

Do zdarzenia doszło 2 września, około 14:30. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, w rejonie przejścia dla pieszych na wysokości banku doszło do potrącenia mężczyzny przez samochód osobowy marki Mazda. 

Na miejsce zdarzenia przybyło OSP Zdziechowa, które zabezpieczało w tym czasie rejon miasta, a także JRG Gniezno. Następnie poszkodowany został przekazany zespołowi ratownictwa medycznego, który po opatrzeniu przetransportował go do szpitala w celu dalszego przebadania.

Na czas prowadzonych działań ruch na ul. Sienkiewicza odbywał się wahadłowo. Okoliczności zdarzenia ustali policja.


5 komentarzy

 • Link do komentarza Kiniu wtorek, 08 września 2020 10:49 napisane przez Kiniu

  Wielokrotnie już pisałem że nasza Policja i Straż Miejska jeżdżą jak święte krowy po ulicach i ślepi na przewinienia nas kierowców. Ciężko wlepić kilka mandatów bo trzeba wysiąść z klimatyzowanego auta. Tylko jak są jakieś akcje to głośno o nich w mediach. Parkowanie aut w centrum to zmora często na pasach czy zakazie, lub jazda pod zakaz jak to odbywa się teraz na wiadukcie. Parkowanie w zatoczkach autobusowych, na zakazie, przekraczanie prędkości to codzienność w naszym mieście, ale i sami piesi nie są święci wchodzący wprost pod nadjeżdżający pojazd. Niech każdy z nas coś w sobie zmieni to będzie lepiej. Pozdrowienia dla funkcjonariuszy Policji którzy odsypiają swoją ciężką służbę w radiowozie przy ulicy Dalkowskiej za przejazdem kolejowym.

 • Link do komentarza Adam niedziela, 06 września 2020 14:51 napisane przez Adam

  ale pieszy schodził już z pasów, więc kierowca musiał byc zajęty telefonem komórkowym, albo szybko jechał, mimo ograniczenia prędkości w tym miejscu do 30km/h

 • Link do komentarza Kajen środa, 02 września 2020 23:17 napisane przez Kajen

  Proszę zwrócic także uwagęna ul.3Maja w Gnieźnie a dosłownie na jazdę wielu kierowcòw.MASAKRA !!!!delikatnie ujmujàc.Jeżdżá jak Hołowczyc.Nie zatrzymujá się widzàc pieszego który chce przejść.Jednostki kulturalnych kierowców.Omijajâpieszych na pasach ,jak słupki na placu manewrowym.Policja powinna tam częściej kontrolowaç to miejsce.Bo naprawdę dojdzie kiedys do tragedi.WIELU KIEROWCÒW TÀ ULICE TRAKTUJE JAK TOR WYŚCIGOWY.

 • Link do komentarza avalon środa, 02 września 2020 16:52 napisane przez avalon

  Widzę, że takie parkowanie jest normą obok tego przejścia. Prawie pod oknami komisariatu...

  https://goo.gl/maps/ELmdH56UZBkVzRA39

 • Link do komentarza avalon środa, 02 września 2020 16:50 napisane przez avalon

  Na zdjęciu widać, że ktoś zaparkował samochód obok przejścia dla pieszych zasłaniając osoby na nie wchodzące. Chociaż kierowca Mazdy nie jechał szybko i zatrzymał się już na przejściu, nie mam zamiaru go bronić bo powinien zwolnić jeszcze bardziej jak nie widział czy ktoś wchodzi. Jednak osoba która zaparkowała samochód przy przejściu jest współwinna i powinna także odpowiadać za bierny udział w tym wypadku.

  Brak odpowiedzialności za takie zdarzenia powoduje że święte krowy z prawem jazdy znalezionym w paczce chipsów parkują nie tylko bezpośrednio obok przejść ale tez na przejściach, zastawiają chodniki i zostawiają samochody na skrzyżowaniach. Widzę to codziennie na moim osiedlu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane