piątek, 11 września 2020 19:41

Awantura i strzały pod marketem - znamy szczegóły zajścia

 
Awantura i strzały pod marketem - znamy szczegóły zajścia źródło: KPP Gniezno

Znamy okoliczności strzelaniny, do której doszło w piątkowe popołudnie na Winiarach w Gnieźnie. W sprawie zatrzymano dwie osoby.

Jak informowaliśmy ponad dwie godziny temu, służby zostały powiadomione o awanturze i strzelaninie, do której miało dojść pod sklepem Castorama przy ul. Gdańskiej. Sprawców całego zajścia zatrzymano po pościgu w rejonie ul. Biskupińskiej.

- Dwóch mężczyzn poruszających się busem groziło dwóm innym mężczyznom nożem, kijem bejsbolowym, a następnie oddali ich kierunku strzały z broni czarnoprochowej. O wszystkim zostali poinformowani policjanci, którzy po krótkim pościgu zatrzymali sprawców. Jest to dwóch mężczyzn pochodzących z powiatu wrzesińskiego. W całym zajściu chodziło o dwa psy i nieporozumienia związane z ich zakupem. Mężczyźni zostali zatrzymani - przekazała nam na miejscu asp. sztab. Anna Osińska, oficer prasowy KPP Gniezno.

Jak wynika z dotychczasowych ustaleń, powodem całego zajścia był fakt, że jeden z mieszkańców powiatu wrzesińskiego sprzedał psa, rzekomo rasowego, mężczyźnie z powiatu koszalińskiego. Jak przekazał nam jeden z poszkodowanych, który był w centrum całego zajścia: - Po tygodniu okazało się, że pies jest bardzo chory, a niby miał być sprzedany z rodowodem i zdrowy. Kolega zadzwonił do tego pana, żeby się jakoś dogadać, oddać pieniądze itd. On odpowiedział, że nie, że nie ma opcji. Wpadliśmy na pomysł, żeby zaaranżować spotkanie, ale on nie chciał się spotkać, ale przyjechaliśmy by to z nim omówić. Zaproponowaliśmy mu, żeby zabrał psa i żebyśmy dostali zdrowego na zamianę. Od tego wszystko się zaczęło. Zamknął szybę i pokazał nam broń. Wtedy zadzwoniliśmy na policję, a oni wtedy zaczęli uciekać - opowiadał nam mężczyzna. W trakcie szamotaniny, która wywiązała się pod sklepem, padły strzały z broni czarnoprochowej. Powiadomiona o zajściu policja skierowała w ten rejon kilka patroli, a po krótkim pościgu udało się zatrzymać sprawców w rejonie kościoła przy ul. Biskupińskiej.

Ostatecznie na komendę przewieziono dwóch mężczyzn z powiatu wrzesińskiego. W ich pojeździe policja zabezpieczyła nóż, kij baseballowy i trzy sztuki broni - jedną gazową i dwie czarnoprochowe. Dwoma psami zaopiekowało się Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Sprawę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Gnieźnie.

zdjęcia także: KPP Gniezno

16 komentarzy

 • Link do komentarza Kortni wtorek, 15 września 2020 22:37 napisane przez Kortni

  Tej gosia wez juz przestan bronić taty meza tescia czy kim dla cb byli. Kazdego hodowcę? Nie kazdy hodowca strzela do ludzi. Zamknac i nie wypuszczać przez dlugie lata

 • Link do komentarza Ania wtorek, 15 września 2020 19:08 napisane przez Ania

  Tylko ten pseudo hodowca oszukiwał klientów, dopuszczał suczkę i psa z jednego miotu. Psy rodziły się z wadami genetycznymi i dochodziło do chorób i zgonu. Zresztą parę lat temu miał zakaz handlu ale jak widać znajomości z policją otworzyły mu furtkę by dalej hodować psy.

 • Link do komentarza Do Marek wtorek, 15 września 2020 12:57 napisane przez Do Marek

  Psy ze schroniska to zwykle kundelki. Taki pies do mieszkania czy domu się nie nadaje. Mam psa z chodowli, zadbany z włosem a nie sierścią. Kundel śmierdzi w domu.

 • Link do komentarza JaroSław52 wtorek, 15 września 2020 12:15 napisane przez JaroSław52

  Zrobię z tym porządek, skończy się męczenie zwierzaków w klatkach i ich nieludzkie traktowanie

 • Link do komentarza Gosia wtorek, 15 września 2020 10:26 napisane przez Gosia

  Takich cwaniaczków którzy próbują wyłudzić pieniądze od hodowcy twierdząc że pies chory po tygodniu czasu od zakupu jest sporo. Najpierw trzeba ustalić z czyjego powodu szczeniak jest chory, jakieś badania mieć zaświadczenia od weterynarza, bo przez ten tydzień czasu to pan który kupił mógł sam doprowadzić szczeniaka do złego stanu zdrowia. Wystarczy, że nie dopilnował i szczeniak się najadł czegoś szkodliwego, nie odrobaczył na czas albo nie doszczepił a szczeniak miał kontakt z innym chorym psem albo nosicielem choroby i gotowe. Nic dziwnego, że hodowca nie chciał wymienić ani oddać pieniędzy. Dla mnie to była celowa prowokacja. Gdyby ten szczeniak okazał się chory w dniu zakupu albo na drugi dzień to rozumiem, ale po tygodniu? Tak to można każdego hodowcę załatwić albo oszukać.

 • Link do komentarza Daniel niedziela, 13 września 2020 17:19 napisane przez Daniel

  I znów Gniezno i znów patologia.

 • Link do komentarza Ewa niedziela, 13 września 2020 06:50 napisane przez Ewa

  Bezpieczny kraj, firmy sprzedające w rozwalonej zapłaconej nie skończonej kuchni mieszkam trzeci miesiąc

 • Link do komentarza Jan k sobota, 12 września 2020 14:30 napisane przez Jan k

  To frajer z Gutowa były policjant nietykalny. Może wreszcie się doigra. Tak naprawdę ten frajer powinien dożywocie siedzieć za te wyjebki z psami

 • Link do komentarza Yemplariusz sobota, 12 września 2020 13:12 napisane przez Yemplariusz

  szkoda tylko zwierząt, ten cały handel "obrożami" do których gratis jest zwierze powinien całkowicie zostać zlikwidowany, cierpią na tym tylko istoty żywe. Hodowle tak, ale tylko pod nadzorem zkwp

 • Link do komentarza Adam sobota, 12 września 2020 08:08 napisane przez Adam

  Chciał wymienić psa a co to pies to telewizor? Zachorowal po tygodniu? Pies to żywe zwierzę a nie DVD i logiczne jest że nikt nie jest w stanie dać gwarancji na rok czy dwa. Zaczęli uciekać to jak strzelali? Rozumiem kupujący zaczęli ich gonić i wtedy padły strzały? To nic innego jak obrona konieczna.

 • Link do komentarza Adam sobota, 12 września 2020 08:08 napisane przez Adam

  Chciał wymienić psa a co to pies to telewizor? Zachorowal po tygodniu? Pies to żywe zwierzę a nie DVD i logiczne jest że nikt nie jest w stanie dać gwarancji na rok czy dwa. Zaczęli uciekać to jak strzelali? Rozumiem kupujący zaczęli ich gonić i wtedy padły strzały? To nic innego jak obrona konieczna.

 • Link do komentarza Mieszkaniec piątek, 11 września 2020 23:09 napisane przez Mieszkaniec

  PiS chciał Amerykę no i mamy dziki zachód

 • Link do komentarza Obserwator piątek, 11 września 2020 21:52 napisane przez Obserwator

  To już mafia psami teraz handluje...

 • Link do komentarza Maro piątek, 11 września 2020 21:19 napisane przez Maro

  PRZEZ TAKIE MAŁE BIAŁE PUDELKI chcieli zabić człowieka ? ? Ludziska już doszczętnie oszalały !

 • Link do komentarza obywatel RP piątek, 11 września 2020 20:20 napisane przez obywatel RP

  A mówili, że Gniezno to dziura a tu takie atrakcje mamy

 • Link do komentarza marek piątek, 11 września 2020 20:17 napisane przez marek

  Tyle jest fajnych zwierząt w schroniskach, a ludzie chcą wspierać pseudohodowle.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane