czwartek, 17 września 2020 16:13

Robert Gaweł zostanie Wielkopolskim Kuratorem Oświaty

 

Wojewoda Wielkopolski wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej z wnioskiem o powołanie Roberta Gawła na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

Były senator z ramienia PiS, a także wieloletni gnieźnieński samorządowiec i nauczyciel, a przede wszystkim także promotor pamięci o powstaniu wielkopolskim zostanie Wielkopolskim Kuratorem Oświaty. Konkurs na to stanowisko został ogłoszony w połowie roku, a w sierpniu powołano komisję, która miała dokonać wyboru. W jej skład weszło 8 członków, w tym trzech przedstawicieli Ministra Edukacji Narodowej, dwaj przedstawiciele Wojewody Wielkopolskiego oraz trzech przedstawicieli organizacji związkowych zrzeszających nauczycieli. 

Komisja konkursowa obradowała na posiedzeniu obejmującym dwa etapy. Pierwszy etap miał na celu ustalenie spełnienia przez kandydatów wymagań formalnych określonych w ogłoszeniu o konkursie. W jego wyniku Komisja konkursowa ustaliła, że spośród czterech osób, które stanęły do konkursu, wymagania formalne spełniły trzy osoby i tym samy zostały one dopuszczone do drugiego etapu konkursu.

Drugi etap konkursu obejmował  merytoryczną ocenę kandydatów. W wyniku tego posiedzenia Komisja konkursowa wyłoniła, w drodze tajnego głosowania, kandydata na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty. Został nim Pan Robert Gaweł, który uzyskał 5 na 8 ważnie oddanych głosów.

W dniu 16 września 2020 r. Wojewoda Wielkopolski, Pan Łukasz Mikołajczyk, działając w trybie art. 50 ust. 1 ustawy Prawo oświatowe, wystąpił do Ministra Edukacji Narodowej, Pana Dariusza Piontkowskiego, z wnioskiem o powołanie Pana Roberta Gawła na stanowisko Wielkopolskiego Kuratora Oświaty.

22 komentarzy

 • Link do komentarza Marek piątek, 25 września 2020 07:25 napisane przez Marek

  mieszkaniec. Mi styka styka. Jak pojedziesz do Psar Polskich pod Wrześnią to od najstarszych mieszkańców dowiesz się, że przodkowie Roberta Gawła pochodzą właśnie z ... Psar Polskich. Wobec tego nie obrażaj innych, jak nie znasz historii rodu rodziny Gaweł.

 • Link do komentarza Janek czwartek, 24 września 2020 20:44 napisane przez Janek

  Z nadania partyjnego, jedynego i słusznego rozdania... stanowisk... swój swemu.

 • Link do komentarza urzędas środa, 23 września 2020 21:45 napisane przez urzędas

  Kolejarzu, karierowicza szukaj w starostwie, który zmienia się jak chorągiewka na wietrze. Byle tylko być przy władzy.

 • Link do komentarza mieszkaniec środa, 23 września 2020 21:33 napisane przez mieszkaniec

  Cos chyba "Markowi" nie styka, bo z tego co wiadomo, to pan Robert Gaweł jest rodowitym gnieźnianinem i nie pochodzi z Psar. A komentatorowi podpisanemu "Ciekawe" radzę wizytę u dobrego psychiatry. Może się jeszcze uda Pana podleczyć.

 • Link do komentarza Marek środa, 23 września 2020 12:54 napisane przez Marek

  I już to wiemy na 100 %. Pan Robert Gaweł został zatwierdzony przez ministra oświaty. Od 1 października 2020 roku będzie już oficjalnie pełnił w Poznaniu obowiązki Wielkopolskiego Kuratora Oświaty ! Brawo Gniezno ( bo jest naszym sąsiadem). Brawo Psary Polskie pod Wrześnią. Bo to z Waszej małej wsi wyszedł Pan Robert. Może teraz i w Psarach Polskich powstanie w końcu nowoczesna szkoła ? A już na pewno możecie liczyć na jego odwiedziny.

 • Link do komentarza senior piątek, 18 września 2020 10:13 napisane przez senior

  Ad. Mieszkaniec - co znaczy przekupić? Pan Mieszkaniec jak widzi swoimi kategoriami, bo w jego towarzystwie, organizacji czy partii widocznie inaczej się nie awansuje, tylko przez "przekupienie". Po prawej stronie sceny politycznej jak widać jest inaczej, bo o nominacji decyduje doświadczenie, wykształcenie, wiedza, rzetelność i bardziej ogólnie - profesjonalizm. Nie tak, jak w PO, którego znani przedstawiciele na różne stołki są bohaterami potężnych afer.

 • Link do komentarza Ciekawe piątek, 18 września 2020 10:07 napisane przez Ciekawe

  Bardzo smutna wiadomość. Będą się w Poznaniu z Gniezna śmiać.

 • Link do komentarza Koryfeusz piątek, 18 września 2020 09:54 napisane przez Koryfeusz

  Gratuluję. Jednakże w szkołach trzeba przywrócić dyscyplinę. Dzieci mają być grzeczne, kulturalne, posłuszne, karne i zdyscyplinowane. Powinny też być mundurki, częstsze apele szkolne, zbiórki w szeregu i większy rygor. Owa dyscyplina powinna również obowiązywać poza szkołą. Dzieci trzeba też bronić przed szkodliwymi poglądami, gdyż mogą się potem w dorosłym życiu wykształcić u nich nieprawidłowe postawy typu jakieś liberalizmy, lgbt i inne szkodliwości. Tylko młodzież prawidłowo ukształtowana będzie w stanie udźwignąć ciężar zadbania o Polskę i pokierowania nią we właściwy sposób, dbając o słuszne wartości takie jak nasza wiara, tradycja, postawy antyliberalne, uniwersalne zasady moralne. Musimy już teraz prawidłowo kształtować naszą młodzież w duchu postaw konserwatywnych, nieliberalnych, moralnych opartych na wierze chrześcijańskiej, a nie jakichś nam obcych wartościach z zachodu czy dzikich zasadach wschodnich.

 • Link do komentarza wyborca piątek, 18 września 2020 09:13 napisane przez wyborca

  Przeciwnikom tej nominacji przypominam, że zazdrość jest ciężkim grzechem i niech raczej zrobią sobie samemu rachunek sumienia, bo życie często kończy się nagle, a wtedy będzie płacz i zgrzytanie zębów. Po co wam to w sytuacji, gdy sami jesteście zdrajcami i i skaczecie z prawa na lewo? A senator Gaweł partii nie zmienia, bo nigdy w niej nie był, no, ale gnieźnienscy wrogowie Polski są zdolni tylko do oczerniania uczciwych ludzi,a ich poglądy zmieniają się wraz z kierunkiem politycznych wiatrow na lokalnych stołkach.

 • Link do komentarza Maro piątek, 18 września 2020 07:16 napisane przez Maro

  Nim tak nieprzychylnie ocenicie, zobaczcie jakich miał kontrkandydatów. Oni wszyscy mu nawet do piet nie sięgali. Był konkurs i właśnie On wśród wszystkich , którzy złożyli swoje dokumenty miał najwyższe kompetencje. Czego temu człowiekowi zazdrościcie ? Inteligencji ? Dobrego charakteru? Wykształcenia ? Pochodzenia ? Rodziców ? Żony ? Dzieci ? Czego ??????

 • Link do komentarza Miras piątek, 18 września 2020 01:46 napisane przez Miras

  Niestety ten pan to symbol kariery Ala PiS .wszystko niszczą co stanie na ich drodze,niby katolicy.

 • Link do komentarza Misio piątek, 18 września 2020 00:42 napisane przez Misio

  Gratulacje Panie Robercie !!!

 • Link do komentarza as czwartek, 17 września 2020 22:00 napisane przez as

  Ludzie w wyborach nie wybrali, to partia nagrodzi...

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 17 września 2020 21:53 napisane przez Mieszkaniec

  Wstyd. Nigdy nie myślałam, że da się przekupić

 • Link do komentarza Jerzy Paweł Lubbe czwartek, 17 września 2020 21:22 napisane przez Jerzy Paweł Lubbe

  GRATULUJĘ Panu senatorowi.

 • Link do komentarza Genek czwartek, 17 września 2020 21:12 napisane przez Genek

  Świetna wiadomość ! Po pierwsze gnieźnianin, po drugie pasjonat historii i wielki erudyta ! Powodzenia Panie Robercie.

 • Link do komentarza kolejarz czwartek, 17 września 2020 20:36 napisane przez kolejarz

  Od UPR-u Korwina Mikke, Nowego Gniezna, PiS-u, Ziemi Gnieźnieńskiej, Gniezno XXI Ujazdowskiego i znów do PiS-u. To jest kariera!

 • Link do komentarza Wiktoria czwartek, 17 września 2020 19:54 napisane przez Wiktoria

  Gnieźnianie nie mają pojęcia , że odrzucają wartościowych ludzi ,a wybierają miernoty. Serdeczne gratulacje Panie Senatorze .

 • Link do komentarza Gnieźniok czwartek, 17 września 2020 19:35 napisane przez Gnieźniok

  Życzę panu Robertowi, by został kuratorem! To byłaby wspaniała wiadomość!

 • Link do komentarza mjj czwartek, 17 września 2020 19:06 napisane przez mjj

  Gratulacje. Gniezno powinno się radować, ze ich mieszkaniec został powołany na tak ważne stanowisko.

startpoprz.12nast.koniec

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane