czwartek, 17 września 2020 20:13

Nowy wóz przyjechał do OSP Kłecko

 

W czwartkowy wieczór przed kłeckoską strażnicą zajaśniała czerwona łuna - nie był to jednak pożar, ale powitanie nowego wozu dla tej jednostki.

Druhowie ochotnicy z Kłecka od czwartku 17 września w swojej remizie posiadają nowy wóz gaśniczy. Do taboru tej jednostki dołączył nowy pojazd marki Scania, który od tej pory będzie wspierał miejscową OSP w działaniach ratowniczo-gaśniczych na terenie nie tylko tej gminy, ale i w całym regionie. Niejednokrotnie bowiem zdarzało się, że strażacy z Kłecka wzywani byli do działań wspierających akcje w różnych miejscach powiatu. 

Przyjazdowi nowego wozu towarzyszyła kolumna innych zaprzyjaźnionych jednostek straży, a także fajerwerki, race, wycie syreny alarmowej i tłumy mieszkańców Kłecka. Zakup wozu był możliwy dzięki dofinansowaniu zewnętrznemu oraz wsparciu miejscowego samorządu.

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

m

Ostatnio dodane