piątek, 18 września 2020 07:47

Kolejna rozwinięta plantacja konopi zlikwidowana

 
Kolejna rozwinięta plantacja konopi zlikwidowana źródło: KPP Gniezno

W ostatnim czasie gnieźnieńscy policjanci zlikwidowali kolejne miejsce, w którym na terenie leśnym wyrosły dorodne egzemplarze konopi indyjskich.

Pod koniec sierpnia informowaliśmy, że policjanci zlikwidowali plantację konopi indyjskich, które najprawdopodobniej ktoś zasadził w celu swobodnego wzrostu tych roślin. Ta sytuacja miała miejsce w okolicach miejscowości Zieleń niedaleko Trzemeszna, gdzie zabezpieczono 20 krzaków roślin o różnej wysokości. Jak się jednak okazuje, to nie było jedyne takie znalezisko na terenie tej gminy.

W okolicach Kierzkowa, położonego na północ od Trzemeszna, funkcjonariusze skonfiskowali 26 wysokich krzaków konopi indyjskich. Z ustaleń policji wynika, że w obu przypadkach ktoś celowo uprawiał te rośliny w takim "bezpiecznym" położeniu. Również i w tym przypadku wszystkie egzemplarze zostały zabezpieczone. Za prowadzenie takiej działalności grozić może do 8 lat więzienia. Na razie jednak nie ustalono, kto uprawiał te rośliny.

źródło: KPP Gniezno

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane