środa, 23 września 2020 20:49

Zakażona osoba przez tydzień jeździła pociągiem do Poznania

 

Gnieźnieński Sanepid kieruje kolejny apel do mieszkańców, którzy w ostatnim czasie podróżowali pociągiem na trasie do Poznania.

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie informuje, że w dniach od 14 do 21 września z Pobiedzisk do stacji Poznań Garbary pociągiem Koleje Wielkopolskie relacji (Gniezno – Poznań Główny -wyjazd z Pobiedzisk  o godzinie 7:00) oraz z Poznań Główny do Pobiedzisk pociągiem Koleje Wielkopolskie (wyjazd z Poznania 16:52) podróżowała osoba, u której w miniony wtorek 22 września potwierdzono zakażenie koronawirusem. 

Ponadto w miniony poniedziałek 21 września osoba ta podróżowała ze stacji Poznań Garbary do stacji Pobiedziska pociągiem POLREGIO (wyjazd pociągu ze stacji Poznań Główny 13:48).

W związku z powyższym gnieźnieński Sanepid informuje, aby wszystkie osoby podróżujące wyżej wymienionymi pociągami w podanych godzinach, w przypadku wystąpienia niepokojących objawów w okresie do 1 października, zgłaszały się do swoich lekarzy POZ.

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kotek środa, 23 września 2020 22:26 napisane przez Kotek

    Pytanie co to jest POZ? rozumiem skrot, ale skoro lekarze nie chcą ze mną żadnego kontaktu to sam sobie mogę postawić diagnozę i będę miał bezobjawowe zakażenie - ciekawi mnie gdzue delikwent się zaraził, bo większość przypadków to ludzie, którzy mieli styczność że szpitalem i to tam się pozarażali ...

  • Link do komentarza nopisdu środa, 23 września 2020 22:23 napisane przez nopisdu

    Dajcie foto pacjenta to ułatwi sprawę.
    :)

Skomentuj

W związku z dbałością o poziom komentarzy, prowadzona jest ich moderacja. Wpisy wulgarne, obsceniczne czy obrażające innych komentatorów i naruszające podstawowe zasady netykiety (np. pisane CAPS LOCKIEM), nie będą publikowane. Zapraszamy do kulturalnej dyskusji. Ponadto prosimy nie umieszczać wklejonych obszernych tekstów, pochodzących z innych stron, do których to treści komentujący nie posiadają praw autorskich. Ponadto nie są dopuszczane komentarze zawierające linki do serwisów, prowadzonych przez wydawców innych lokalnych portali.

Ostatnio dodane